erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce

erektilní dysfunkce

Erektilní dysfunkce , je častokrát nesprávně nazývaná i impotence . Tento termín se používal v minulosti a v současnosti se považuje spíše za hanlivé vyjádření tohoto problému. Erektilní dysfunkce je neschopnost muže buď dosáhnout nebo udržet erekci (popřípadě obojí zároveň) po celou dobu sexuálního aktu. Odhaduje se, že ve světě trpí stovky milionů lidí touto poruchou.

Obsah článku

 1. Co je erektilní dysfunkce?
 2. Jak dochází k erekci
 3. Kdo je ohrožen
 4. Rizokové faktory a diagnostika
 5. Léčba

Co je erektilní dysfunkce?

Můžeme ji rozdělit na tři základní části přičemž první je neschopnost dosáhnout dostatečně tvrdou erekci, druhá neschopnost ji udržet dostatečně dlouho a to třetí je kombinace dvou předchozích. Další podmínka resp. definice mluví o neschopnosti dosáhnout požadované erekce po dobu minimálně 6 měsíců.

Jak dochází k erekci?

Erekce je stav nebo schopnost udržet penis dostatečně tvrdý po celou dobu pohlavního styku. Pohlavní úd tedy penis tvoří dvě karverózne a jedno spongiózní těleso, které obklopuje močovou trubici. Tato tělesa jsou vyplněny tzv. houbou tedy tkání, které houbu připomíná. Do karveróznych těles je přiváděna a odváděna krev velkou rychlostí a pod určitým tlakem. Toto zajišťuje speciální mechanismus a celý proces se nazývá erekce.

Tip pro Vás
Trpíte erektilní dysfunkcí a hledáte účinné a trvalé přírodní řešení? Erexan je jeden z nejlepších prostředků k léčbě slabé a nedostatečné erekce! Chci vědět více o Erexane … [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“] 

 Erektilní dysfunkce – kdo je ohrožen?

Problém s erektilní dysfunkcí je opravdu závažný a ne jen ve světě ale také v Česku. Výzkumnou studii zaměřenou na stárnutí mužů, kterou udělali v Massachusetts odhaduje, že na světě trpí přibližně 150 milionů lidí nějakou formou erektilní dysfunkce. Jako vzorek posloužily výhradně zdravý muži. Ze studie vyplynulo že 52% mužů který měli 40 – 70 let trpí erektilní dysfunkcí.

 • 17, 2% mělo lehkou formu,
 • 25,2% středně těžkou
 • 9,6% těžkou formu

Erektilní dysfunkce v mladém věku

Nejtěžší formy této dysfunkce byly podstatně častěji diagnostikovány mužům nad 70 let. V Česku  se odhaduje že až 500 000 mužů v různém věku trpí různými stupni erektilní dysfunkce. Paradoxem je že ani mladí muži nejsou zcela mimo ohrožení, právě naopak. I u nich se mohou vyskytovat onemocnění, které mohou zapříčinit ED.

Rizikové faktory

Erektilní dysfunkce se většinou nepovažuje za samostatnou chorobu, spíše jde o symptomů nějaké jiné, neméně závažné choroby. Konkrétní příčiny u jednotlivých pacientech jsou téměř vždy několik. Na vzniku erektilní dysfunkce se podílejí choroby organického původu, psychické poruchy ale i jiné příčiny. Až 70% tvoří organické onemocnění jako diabetes s pozadím arterosklerózy, srdečně-cévní onemocnění : i onemocnění nervového systému mohou být příčinou (epilepsie, parkinsonizimus, úrazy a operace v dolní části pánve a endokrinopatie.

  Léky – diuretika, antiepileptika, antidepresiva, antidiabetika, antihypertenziva, statiny, NSAID, bývají příčinou erektilní dysfunkce ve 12% případů.  

Psychické příčiny jako úzkost, strach, rozčílení, stres i obava ze selhání při sexuálním aktu apod. jsou důvodem erektilní dysfunkce v 10% případů. Mezi další příčiny poruch erekce patří pití alkoholu ve větších množstvích, kouření či požívání drog.

Bodové shrnutí

 • stavy způsobené nemocí, které zabraňují dostatečnému prokrvení penisu , může jít o vysoký krevní tlak, cholesterol, cukrovku či onemocnění cév;
 • poškození nervového systému, které zabrání nervovému spojení mezi míchou a penisem, například roztroušená skleróza, cerebrovaskulární příhoda, různé chirurgické operace které přímo přeruší spojení mezi míchou a penisem
 • velmi často může jít o psychické onemocnění nebo aktuální stav jako stres, deprese i úzkost
 • různá onemocnění ledvin, jater, hormonální nerovnováha
 • některé léky mohou způsobit erektilní dysfunkci. Jsou to např. diuretika, léky k léčbě vysokého krevnímu tlaku, cholesterolu, cukrovce, antidepresiva, léky na epilepsii, protinádorové léčiva
 • užívání drog a omamných látek , požívání alkoholu a také kouření

Další příčiny

 • věk
 • obezita, nedostatek pohybu
 • chronická onemocnění
 • radiační léčba
 • jiné

Erektilní dysfunkce – diagnostika

diagnostika erektilní dysfunkce

Nejste si jistý, zda trpíte erektilní dysfunkcí? udělejte si TEST ZDE.

Léčba erektilní dysfunkce

Už kolem roku 1000 vznikaly první snahy o léčbě erektilní dysfunkce hlavně v Indii a v některých arabských oblastech. Tyto snahy o léčbu byly většinou více či méně úspěšné. První skutečně reálné výsledky se začaly objevovat někdy počátkem 20. století. V této době se začaly dostávat na trh testované léky na úrovni EBM. Aktuálně léčebné postupy erektilní dysfunkce můžeme třídit z více pohledů.

Erexan Erexan
Erexan je preparát, který se využívá ke zlepšení erektilní dysfunkce a slabé erekce. Silné složky z něj dělají vhodného adepta na řešení těchto nedostatků .. Přečíst si o přípravku Erexan [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Erektilní dysfunkce z pohledu terapeutického přístupu:

 1. psychologický-sexuální terapie
 2. Farmakoterapie – perorální, intrauretrálna, injekční. Nejznámější farmakotereapiou je Viagra.
 3. Chirurgické zákroky podle lokalizovaného problému
 4. Zlepšeanie stavu prostřednictvím sexuálních pomůcek jako vakuová pumpa, podtlakový přístroj, penilní protéza
 5. Fytoterapie

Z hlediska využívání léčebných a terapeutických postupů vzhledem k jejich použití v rámci jednotlivých kroků. Vždy je ale nutná i psychosexuálního léčba.

 • První linie – léčba hlavně prostřednictvím Viagry – následně vakuová pumpa
 • Druhá linie – intrauretrová terapie – injekční terapie (prostaglandin E1, fentolamin, papaverin)
 • Třetí linie – nejprve protézy (penilní) – na závěr chirugické léčba cév

Téměř všechny tyto léčebné postupy může naordinovat pouze povolán lékař a jsou na lékařský předpis neboť erektilní dysfunkce je komplexní medicínský problém. Pokud Vaše zdravotní problémy nejsou ještě ve velmi vážném stavu, spolehlivým prostreidkom na zlepšení stavu je jistě Erexan . Jde o doplněk stravy se skvělými výsledky, který není vázán na lékařský předpis.

Hlavní je se nebát postavit problémům čelem

Pokud se stane, že vás ED postihla, ať už jste mladí nebo starší, nebojte se řešit svůj problém s lékařem. Způsoby, jak se léčit, si můžete přečíst výše a je jich opravdu dostatek.

Pokud jste už máte s tímto problémem sksúenosti, můžete se s ním podělit na naší stránce, čímž lze pomůžete dalším pánem, který hledají pro sebe vhodné řešení. Diskuse je anonymní a otevřená pro každého.

4.2/5 - (10 votes)

One Response

 1. Jakub 22. januára 2016

Zanech svůj názor

TOPlist