Slabá erekce

Mít kvalitní a silnou erekci během celého života, je snem každého muže. Slabá erekce způsobuje mnohé problémy v sexuálním životě a následně i v tom osobním.

Obsah článku

  1. O erekci
  2. Příčiny
  3. Diagnostika
  4. Léčba
  5. Léky

Když se muž stává vzrušeným , hormony, nervy, svaly cévy spolupracují aby byla dosažena kvalitní erekce . Nervové signály odeslané z mozku do penisu stimulují svaly a uvolňují jejich. To zase umožňuje průtok krve do tkáně v penisu. Jakmile krev vyplní penis a je dosaženo erekce, průtok krve se uzavře, což umožní udržení erekce. Po odeznění sexuálního vzrušení nebo vyvrcholení, svaly se znovu uvolní , což umožní krve opustit prostor penisu a vrátit se do krevního oběhu. Pokud tento proces selhává, erekce nepřijde nebo se dostaví pouze slabá erekce.

Tip pro Vás
Trpíte slabou erekcí? Chcete tvrdší erekci a kvalitnější sex? Vyzkoušejte skvělý produkt Ejoy určený k léčbě poruchové erekce! Přečíst recenzi … [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]

V některých okamžicích života způsobených psychickými nebo fyzickými změnami může být pro muže problém dosáhnout kvalitní erekci. Problém s erekcí nastává tehdy, když nemůže udržet silnou nebo dostatečně dlouhou erekci na to, aby mohl proběhnout plnohodnotný pohlavní styk. Pro většinu mužů, pokud nastane takový problém jde pouze o krátkodobou záležitost a není nutná lékařská pomoc. Pokud však tento problém opakuje a stává stále častějším je naopak třeba navštívit lékaře. Problémy s erekcí jsou také známé jako:

Co je erekce

Erekce [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] je proces při kterém dochází k zpevnění penisu. Tento stav má přetrvat během celého sexuálního aktu, aby došlo k uspokojení obou partnerů. Slabou erekci doprovází neztopořený nebo částečně ztopořený penis a tím se stává sex [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] nekvalitním.

Erekci je možné přirovnat k elektromechanicky kontrolovanému hydraulickému systému , ke kterému je nezbytná slaba erekce funkčnost a koordinace:

 1. inervace somatické i autonomní (řídící centra erekce v CNS, periferní nervy),
 2. arteriálního zásobení,
 3. kavernózního systému a venookluzivního mechanizmu.

Porušení jakéhokoli z uvedených tří článků vede ke vzniku erektilní dysfunkce.

 Příčiny slabé erekce

Problémy se slabou erekcí ( erektilní dysfunkce ) může mít několik příčin . Rozdělujeme je původ na organickou nebo psychogenní příčinu.

Jedna ze zákeřných příčin vzniku erektilní dysfunkce je cukrovka. Muži, kteří trpí cukrovkou mohou očekávat problémy s erekcí již o 10 let dříve, než je běžné. Další možnou příčinou je vysoký krevní tlak . Ten způsobuje kornatění cév čímž se snižuje schopnost přesouvat krev do oblasti penisu. S vysokým krevním tlakem to může být i srdeční infarkt nebo srdeční nedostatečnost, která má podobný vliv jako samotný vysoký krevní tlak.

Velmi často mívají poruchu erekce lidé, kteří trpí nějakou chorobou ledvin.

Mezi další faktory slabé erekce můžeme zařadit užívání léků, psychiatrické problémy a také nezdravý životní styl – tedy kouření , požívání alkoholu či užívání drog.

K fyzikálním příčinám erektilní dysfunkce patří:

 • srdeční onemocnění
 • kornatění tepen
 • dlouhodobě vysoký krevní tlak
 • cukrovka
 • obezita 
 • vysoká hladina cholesterolu
 • Parkinsonova choroba
 • roztroušená skleróza
 • Peyronieho choroba
 • léky jako diuretika, beta-blokátory, antidepresiva
 • alkoholismus nebo zneužívání návykových látek
 • kouření
 • trauma nebo zranění míchy nebo genitální oblasti
 • vrozené problémy genitálií
 • onemocnění jater nebo ledvin
 • léčebný proces při onemocněních prostaty

Problémy s erekcí mohou být také kvůli problémům s myslí. Emocionální problémy mohou rozptýlit muže jakéhokoliv věku od schopnosti ztopoření a zahrnují:

 • mít strach z neschopnosti dosáhnout erekce
 • úzkost spojena se vztahovými či ekonomickými sférami osobního či profesního života
 • konflikty ve vztazích
 • deprese

Častá masturbace může být škodlivá

Zjistilo se, že častá masturbace a velmi častý orgasmus u mužů může za slabou erekci. Stane se to proto, že si muži,, vybijí své baterky,, což způsobí slabou erekci. Častá ejakulace připravuje tělo o množství testosteronu, co je doslova energie na tvrdou erekci.

Přirovnat k svítilnám

Čím více svůj penis používáte, tím ho paradoxně vyčerpáváte a vybíjíte jako baterku. Erekce nastává kvůli zdravému dávkování hormonů a neurotransmiterů . Touha po sexu začíná testosteronem. Ale muži, kteří ejakulují často , ztrácejí testosteron rychleji než jejich těla mohou naplnit. S malým množstvím testosteronu jsou erekce slabší.

Mezitím se dopamin musí uvolnit, aby stimuloval penis, zatímco acetylcholin musí být přítomen, aby udržel úroveň „vzrušení“ vysokou. Oxid dusnatý, signalizační chemikálie, se musí také objevit, aby se zajistila správná signalizace mezi mozkem a penisem pro zdravou erekci. Masturbací se vyčerpávají všechny tyto neurochemikálie.

Snížený dopamin vyžaduje větší stimulaci, aby zůstal penis „tvrdý“, zatímco snížené hladiny acetylcholinu zničili tok krve k udržení erekce. Vyčerpané hladiny oxidu dusnatého vedou ke snížení komunikace mezi mozkem a penisem.

Zpět k tvrdosti

Pokud nechcete trpět slabou erekcí, je třeba , abyste omezily masturbaci , resp. její frekvenci. Přestože se obecně masturbace doporučuje – není přesně stanovena její četnost a pokud to přeháníte, může to vést až k závislosti na masturbaci.

Závislost už následně patří do rukou odborníka, například sexuologa [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] nebo urologa.

Slabá erekce a její diagnostika

Chcete-li přesně zjistit příčinu vašich problémů s erekcí, může vás lékař objednat na testy, které zahrnují:

 • kompletní krevní obraz (CBC), což je sada krevních testů, jejichž prostřednictvím se kontroluje nízký počet krvinek
 • Hormonální profil , kterým se kontroluje hladina hormonů (testosteronu a prolaktinu)
 • noční penilní tumescence (NPT), která měří funkci vaší erekce během spánku
 • duplexní ultrazvuk, který ny svoji funkci využívá vysokofrekvenční vlny na vytváření snímků tkání
 • rozbor moči , ve kterém se měří hladina testosteronu a proteinu
 • Jakmile váš lékař určí příčinu vašeho problému s erekci, měl by poskytnou odpovídající léčbu k odstranění příčiny.

Komplikace

Při problémech s erekcí může dojít ke komplikacím a průvodními jevy spojenými s jejím léčbou a to hlavně:

 1. úzkost a strach
 2. rozpaky
 3. nízké sebevědomí
 4. problémy ve vztazích
 5. nespokojenost se svým sexuálním životem

Změňte svůj životní styl

Mnoho fyzikálních příčin spojených se slabou erekcí má na svědomí i způsob života, který vedeme. Pro zlepšení svého stavu byste měli hlavně:

 • přestat s kouřením
 • pít méně alkoholu
 • dostatečně odpočívat
 • zdravě se stravovat
 • pravidelně cvičit
 • komunikovat se svým partnerem o zdravotním stavu a sexuálních problémech

Pokud slabá erekce neustupuje ani po změnách, které jste ve vašem životním stylu udělali, je třeba navštívit lékaře, který Vám pomůže najít příčinu erektilní dysfunkce. Lékař provede obhlídku penisu, prostaty a konečníku a také zkontroluje fungování Vašeho nervového systému. Lékař Vám také může klást otázky, které mu mohou pomoci při určování diagnózy.

Slabá erekce – kdy byste měli kontaktovat lékaře?

Pokud slabá erekce nepřestává nebo pokud přišla náhle a v průběhu času se zhoršuje, měli byste určitě navštívit lékaře. Na lékařskou prohlídku byste měli jít i tehdy, pokud se u Vás slabá erekce projevila po úraze , při problémech s prostatou a také při bolestech v podbřišku a dolní páteře.

Lékaře byste znovu měli navštívit i tehdy, pokud máte pocit, že určitý lék zhoršuje nebo zabraňuje dosahování uspokojivé erekce. Navštívit lékaře byste naopak měli i když je erekce dlouhodobá a nepřestává – například od Viagry [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]  .

Přírodní řešení:

Když máte problémy s erekcí, rozhodně to netřeba vzdávat a přijít tak o sexuálně aktivní život. Hlavě si třeba uvědomit, že pokud máte problémy s erekcí, příčinou může být i jiné vážné onemocnění. Rozhodně je třeba navštívit lékaře, který blíže specifikuje problém a navrhne řešení.

Zerex5-hviezd5Recenze
Ejoy4-hviezd4Recenze
Erexan5-hviezd5Recenze
Vimax5-hviezd5Recenze
Erex-244-hviezd4Recenze

Celkové hodnocení [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]

Top přípravek na erekci

eJoy eJoy
eJoy je špičkový preparát pro zlepšení slabé erekce, který Vám prostřednictvím aktivních přírodních složek výrazně zlepší erekci i libido. Přečíst si o přípravku eJoy [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Jak nejjednodušeji bojovat se slabou erekcí

  Pokud nechcete, aby slabá erekce negativně ovlivňovala sexuální i osobní život, jako prevence může posloužit:  
 • neustále konzumovat zdravé potraviny a mít pestrý jídelníček
 • naučit se zvládat stres nebo navštěvovat psychologa
 • pravidelně cvičit a sportovat

Slabá erekce je způsobena nedostatečným prokrvením cév v oblasti penisu. A protože zdravý cévní oběhový systém je nezbytný ke správnému dosahování potřebného ztopoření, je vhodné cvičit kardio. Cvičení je jedním z nejjednodušších a nejefektivnějších způsobů jak být fit. Výbornými kardio sporty jsou běhání plavání a cyklistika.

Správná strava a hydratace

Správné stravování co zahrnuje limitován přísun cukrů, tuků a soli je také důležité. Zapomenout byste měli na mastné a přesolené jídla s vysokým obsahem cholesterolu. Nejsou pro správné fungování cév vhodné a pokud chcete, aby byla vaše erekce pevná, určitě musíte mít cévy v nejlepším pořádku, aby jimi mohla bez problémů protékat krev tam, kam protékat má.

Nezapomínejte na dostatek tekutin , ideálně čistá voda, minerálky a čaje. Ne instantní, ale ideálně sypané . Mají totiž pro tělo čistící účinek a potěší i mnoha jinými pozitivními vlastnostmi. Denně by se mělo vypít probližne 2 až 3 litry vody. áleží od pohlaví, věku a také tělesné hmotnosti.

Chronická onemocnění jako diabetes a onemocnění srdce jsou také spojovány s touto sexuální dysfunkcí. Také pokud jsou na tyto nemoci předepsané léky, to št erekci zhoršuje. Informujte se proto u svého lékaře o dalších možnostech prevence a léčby.

Duševní problémy v minulosti nebo přítomnosti a také problémy s alkoholem jsou dalším významným faktorem, které ovlivňují erekci.

Budeme rádi, pokud se s námi o zkušenosti podělíte v komentářích. Komunikace, je samozřejmě anonymní.

3.2/5 - (9 votes)

One Response

 1. Roman 15. decembra 2015

Zanech svůj názor

TOPlist