sexuolog

Sexuolog – co o něm potřebujete vědět?

Co je prací sexuologa?

sexuolog

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Sexuolog může být  psychiatr, manželský nebo rodinný terapeut, psycholog nebo klinický sociální pracovník.  Je to člověk který je speciálně vyškolený v metodách terapie v oblasti sexu, ještě mimo minimálních školení o sexualitě, které jsou potřebné pro provádění každé z této licencí.

Obsah článku

  1. Návštěva u sexuologa
  2. Slovenskí odborníci
  3. Online poradenstvo

Existuje několik postgraduálních studií v USA, které se specializují na školení v oblasti sexuologie. Někteří lidé si vybírají cestu samo studia a následně se účastní různých výročních konferencí organizací zabývajících se sexuologií. Konkrétně v Americe existuje několik časopisů, které jsou výhradně věnovány pohlavnímu výzkumu a sexuologii . Existuje asi šest významných organizací, které organizují konference a školení v této oblasti.

Na slovensku je sexuolog obvykle specialista na řešení sexuálních dysfunkcí a částečně terapeut , pokud problém v partnerství vzniká na základě problémové sexuality.

Tedy jeho úkolem je léčit především fyzické a částečně psychické problémy v sexualitě na základě vědeckých poznatků.

sexuolog-ako-poradca

Navštívit sexuologa je stejné jako návštěva u gynekologa při gynekologických problémech, není to nic zač bychom se měli stydět. Je lepší navštívit s takovým problémem právě sexuologa jako například psychologa. Ano oba jsou školený v této oblasti a rovněž to neznamená, že psycholog by Vám nevěděl poradit se sexuální problémem, avšak sexuolog je školený výhradně na tuto oblast.

Sexuologové mají obvykle několik možností jak zacházet s konkrétním problémem, když je někdo navštíví. Vždy je to bráno na bázi osobního názoru nebo zkušeností, důležité je, že každý případ je šitý na míru a ke každému problému se musí přistupovat individuální . Sexuologové nejsou lidé, kteří vám pohrozí, že musíte mít více sexu v případě pokud jej chcete méně. Využívají se zde různé metody a terapie, které pomohou daný problém vyřešit.

Slovenskí odborníci v oblasti sexuologie

Mudr. Kubiš

Tento lékař se prezentuje hlavně přes svou stránku http://www.androlog.sk/. V popisu uvádí že je sexuolog-androlog i urolog. Specializuje se na léčbu erektilní dysfunkce pomocí rázové vlny, kde uvádí že má až 80 procent v úspěšnosti léčby. Dále se specializuje na vztahové problémy v oblasti sexuality a celkově věci s tím související. Pokud bychom však měli vyhodnotit i vaše zkušenosti, které jsou na internetu snadno dostupná tak bychom ho pravděpodobně nedoporučili. Vzpomínáte při něm charakterové vlastnosti jako: arogatný, nelidský, urážlivý, nekomunikativní …

Mudr. André

Lékař Ivan André je psychiatr, který svou odborností zasahuje do oboru sexuologie. Je velmi náročné zhodnotit tohoto lékaře. Převážně se setkáváme s pozitivními ohlasy (např. Často vystupuje v TV SME), najdou se však i opačné, ve kterých se apeluje na jeho,, přehnanou víru,, kde jako jeden pacient napsal, že když neposloucháte zavolá na vás i faráře .. . Zkušenosti si můžete sami přečíst ZDE .

Mudr. Korček

Jde o primáře Nitranské fakultní nemocnice. Specializuje se na urologické problémy. V tomto případě platí, že i když je celkový rating nitranské nemocnice poměrně špatný tohoto lékaře musíme hodnotit odlišně. Jeho soukromou urologickou ambulanci najdeme i ve Vráblech, kde však podle našich informací pracuje pouze jeho kolega. Takže za ním musíte přijít do přímo do nemocnice.

Nebudeme ho hodnotit, neboť nemusíme, to o jakou kapacitu v oboru jde si pozorně ve vašich hodnoceních.

Závěr: Lékařů jsme vybírali namátkově, hodnocení jste psali VY. V budoucnu uděláme určitě širší výběr, díky kterým se budete moci lépe zorientovat.

Online poradenství

V oblasti sexuologie má takový typ nebo forma komunikace stále větší význam. Jelikož jde o choulostivé a často krát možná pro někoho trapné problémy nebo otázky. V zásadě víme rozlišovat 3 typy online konzultací.

 Konzultace zdarma – může to být například nějaké internetové fórum, které částečně slibuje konzultace resp. odpovědi od odborníka. V tom horším případě odpovídají jen obyčejný lidé bez reálného vzdělání (byť podobná zkušenost může být nepochybně nápomocná), v tom lepším se tam ten odborník dostaví a stihne alespoň v krátkosti na problematické otázky odpovědět. Často je to však jednorázové a k podrobné komunikací už nepřijde.

Konzultace na základě podnětu – máme tím na mysli hlavně větší zpravodajské portály, které dohodnou setkání s odoborníkom, udělají na to značnou reklamu, dohodnou se na určitou hodinu a na jedné straně jste vy a na té druhé skotočne odborník z praxe. Je to výhodné protože máte jistotu že je tam skutečně odborník a je to zdarma. Nevýhodou je však že většinu se k vaším problémem ani nedostane z důvodu že kromě vás se poptává možná další stovka lidí a opět dostanete maximálně jednorázovou odpověď.

Placená konzultace – největší nevýhodu už jistě tušíte. Ano je to proto, že musíte platit. Ale dá se říci, že při tomto nevýhody končí. A benefity spočívají hlavně v odbornosti, přesnosti a v detailním odkomunikovaná zdravotního problému.

Možnosti

Můžeme se rozhodnout mezi zahraničním a domácím odborníkem, pokud se tedy chceme předběžně vyhnout přímé návštěvě a myslíme si, že náš problém víme zkonzultovat online. Přestože budete možná překvapen, ale na slovensku máme vůči světu nadstandardní a při správném lékaři i vysoce kvalifikovanou péči.

Ze zahraničí by se dala doporučit stránka https://www.diagnose.me/sk/ ale to spíše pokud máte například nějaký snímků nebo lékařskou zprávu, trpíte vážným problémem a podobně. Nejde o přímou konzultaci, ale vy odešlete své zdravotní záznamy k posouzení odborníkovi. Cena se pohybuje od 2600 kč a strop při multikonzultácií více lékařů do 39000 kč.

Na slovensku existuje poměrně nová platforma tzv. Rodinný lékař, který sdružuje odborníky a velmi rychle a efektivně dokážete svůj problém řešit. Máte několik možností od přímé telefonické komunikací, kde je cena 55 kč/min . Dále po registraci si víte paušálně platit rady od 260 kč/měsíčně a určitě nejvýhodnější balík se je v cenové relací 3900 kč až pro 4 osoby.

Zerex Ultragold

zerex ultragoldUltragold od Zerexu je preparát pro muže, který začínají trpět na následky andropauzy a problémů s ní spojených. Jde hlavně o slabou erekci a sníženou tvorbu testosteronu . Testosteron a jeho nedostatek způsobuje většinu problémů při andropauze.

Balení obsahuje až 120 kapslí, a je nutné jej užívat alespoň 3 měsíce, aby se tělo zregenerovalo. Denně se užívá jedna tableta ráno a jedna večer. Cena je pouze 1700 kč na dva měsíce.

složení:

  • Maca, Tribulus terrestris, Schizandra chinensis
  • Zinek, Vitamín b2, b6, b12 a Měď

Ultragold je stvořen k dlouhodobému užívání, takže vedlejších účinků z přírodních složek se nemusíte obávat!

Sexuolog jako poradce

Mnoho lidí však předpokládá , že jakmile se ve vztahu upraví problémy v oblasti sexu, tam rázem vymizí všechny problémy. Zde je třeba aby se přišlo na všechny problémy které se ve vztahu vyskytují a vyřešili všechny postupně. Hlavní je najít konkrétní zdroje těchto problémů.

Stejně je to iv případě chápání jednomyslnosti v oblasti pohlaví, zejména pokud jde o přijetí sexuální orientace. Žádný sexuální terapeut se nebude snažit léčit homosexualitu – i když existují i ​​jiní praktici v oblasti duševního zdraví, kteří se o toto pokoušejí. Je však třeba podotknout, že zcela zbytečně, protože homosexualita byla odstraněna ze seznamu nemocí organizace WHO již před mnoha lety.

Sexuolog se snaží ukázat pozitivní náhled a to jaký blahodárný vliv může mít sexualita na životy lidí obecně. Sexuologové se snaží problémy řešit z vědeckého hlediska, ne z ideologického .

5/5 - (7 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist