sex logo

Sex

Sex – kompletní průvodce zákoutími sexu

Sex, tabu téma číslo jedna. Na veřejnosti se o něm stále velmi nemluví, v televizi se s ním setkáte jedině po desáté hodině večer. K dětem se dostane nejdříve přes různá média, nebo na sexuální výchovy, kde k tématu přistupují věcně a prozradí se jim vše, co je vhodné, ne vždy to však ukojí jejich zvědavost a vše ostatní se dozvídají až časem. Existují dokonce země, kde jsou sexuální výchovy zakázány, případně se nepraktikují.

Obsah článku

 1. Co je sex
 2. Vztah
 3. Erotika
 4. Orgasmus
 5. Bezpečný sex
 6. Sexuální praktiky
 7. Sexuální polohy
 8. Libido
 9. Kamasutra
 10. Tantra
 11. Závěr

I přesto, že o sexu se mnoho lidí raději nemluví pokud nemusí, je to věc, kterou praktikuje většina z nás. Je jedno, jak moc se toho štíty nebo jak moc vám to vadí. Je to prostě tak a k životu sex patří jako podprsenka k prsům.

Díky sexu jsme všichni tady a bez něj by tu bylo nejen prázdno, ale i smutno.

Sex z pohledu vědy

Pohlavní nebo sexuální styk je přímá sexuální interakce mezi živočichy, tedy i mezi lidmi . Primárním účelem je množení se a zachování tak příští generace. Pohlavní styk se praktikuje i pro potěšení, protože sexuální uspokojení patří mezi fyzické potřeby lidí.

Ještě před tím, než k samotnému aktu přijde, jsou k sobě osoby přitahovány. Může za to vzhled, vzájemné vztahy, ale také například vůně toho druhého.   Svou roli mají i hormony , které jsou někdy silnější než samotný jedinec. U pánů je to testosteron a u dám zase estrogen.  

Své sexuálních partnerů si vybíráme nejen na základě přitažlivosti, ale také díky evoluci . Postupem času jsme se naučili rozlišovat „dobré od špatného“ a platí to i pro sexuálních partnerů, se kterými se rozhodneme počít novou generaci. Mezi lidmi, ale iv přírodě obecně to tak funguje miliony let. V zvířecí říši vyhraje nejsilnější samec a následně se samicí zplodí mláďata, které mají vyšší šanci na přežití.

Podobně to funguje i u nás, jenže časem jsme přestali dívat na nejsilnějších samců. Všímáme si zázemí, majetek, chování, prostě vše, co je pro život důležité a podstatné. Není vlastně vina ženy, když si vybere muže s bohatším kontem. Hluboko v podvědomí si totiž uvědomuje, že je to samec, který bude schopen zajistit ji a případně i jejich děti. U mužů často hraje důležitou roli vzezření a postava . Může to znít jakkoliv nepěkně a povrchně, žena s většími boky a dobrým zdravím vždy bude pro muže atraktivnější, protože je pravděpodobnější, že dokáže porodit zdravé dítě.

Toto vše je evoluce přímo v akcií.

Sex a konkrétní pokyny

Lidé definují sex různými způsoby. Může to zahrnovat vaginální, orální, anální sex a další aktivity. Vaginální, anální a orální sex v sobě nesou více rizik (jako je těhotenství nebo šíření pohlavně přenosných chorob) jako jiné sexuální aktivity. Pokud se chystáte mít jakýkoliv druh sexu, je důležité se ujistit, že vy i váš partner se cítíte oba být připraveni a chránit se před nechtěným otěhotněním a pohlavně přenosnými chorobami.

Někteří lidé se domnívají, že za sex se počítá jen když penis vnikne do pochvy, ale to není pravda. Existuje mnoho názorů, co všechno se pokládá za sex:

 1. vaginální sex (vniknutí penisu do pochvy)
 2. orální sex (kontakt s genitáliemi prostřednictvím úst)
 3. anální sex (vniknutí penisu do análu)
 4. masturbace
 5. prstování
 6. vzájemné tření genitálií

Většina sexuologů se shoduje na tom, že definice sexu zahrnuje některé nebo všechny z výše zmíněných aktivit. Ať už ho definujete jakkoli, k sexu s jinou osobou byste měli přistupovat zodpovědně. Předtím než budete mít sex, promyslete si, které z aktivit vám budou příjemně a zvažte i možné následky jako jsou pohlavně přenosné choroby a těhotenství.

Stejně pamatujte, že pokud i začnete něco dělat a uprostřed činnosti změníte názor, protože vám to není příjemné můžete kdykoliv přestat. Ať už budete dělat vaginální, orální nebo anální sex a různé polohy je důležité abyste se svým partnerem hovořily o tom jakým způsobem se budete chránit. V případě pokud se rozhodnete pro vaginální sex, je důležité si uvědomit riziko nechtěného těhotenství a používat antikoncepci nebo kondom.

 Vztah – začínáme

Když se potkají dva lidé a funguje mezi nimi takzvaná „ chemie “ a rozumí si v mnoha věcech, dohodnou se na vztahu . Někdy jde jen o krátkodobou záležitost, jindy zase o běh na dlouhou trať. Řeší se společná budoucnost, bydlení a založení rodiny.

V momentě, kdy jsou dva lidé ve vztahu, je téměř jisté, že jednoho dne se propracují ik společnému intimnímu životu . Někdo to stihne už před založením vztahu, ale to neznamená, že by jeho nebo její následné vztahy měli menší šanci oproti jiným.

Každopádně jde o velmi velký krok v životě každého člověka, protože se před partnerem neodahalují jen fyzicky, ale i psychicky. Je to moment, kdy si pár důvěřuje a chce posunout jejich vztah o další úroveň. Projevují si tak vzájemnou náklonnost a a city, které k sobě chovají. Odkládají stranou zdrženlivost a dovolují jeden druhému, aby je celých poznal. Pro někoho je to jen povinná jízda , ale najdou se lidé, kterých je pravděpodobně většina, kteří si sex užívají plnými doušky.

Láska nás spojuje

Láska je hluboký cit, který spojuje lidi, kteří ho k sobě cítí. I když se často hovoří v souvislosti s láskou o srdci , ve skutečnosti srdce jen pumpuje krev do orgánu, který je za lásku opravdu zodpovedný- do mozku . Tam se dějí různé reakce, krev proudí do jiných částí a v celém těle začíná míchat nápoj plný hormonů, který je někdy silnější než drogy. Dá se říci, že láska má i takové účinky.

Chováme se iracionální, děláme hloupé věci a myslíme jen na jednu věc- být zase s člověkem, kterého milujeme. Když s ním zase jsme, jsme spokojeni. Když ne, chceme být s tím člověkem co nejdříve.  Podobné pocity má člověk i tehdy, když je závislý na kokainu To už je co říct. I kvůli tomu je láska nejsilnější cit na světě a jsme schopni jejím jménem udělat cokoli.

Milování není jen sex

sex dvojica

Když mluvíme o sexu, není sex jako sex. Někdo mezi tím nevidí žádný rozdíl a pro někoho je to zcela klíčové . Sex je pro většinu jen prostředek, jak utišit své živočišné pudy. Může ho mít kdokoliv. Dvojice, případně více lidí, kteří se pořádně neznají, ale také zamilovaná dvojice, která má pocit, že se jednou za čas musí trošku odtrhnout z řetězu a užít si v posteli něco divoké.

Milování je sex doplněn o city, lásku a vzájemné pochopení dvou lidí, kteří si věří a chtějí si to dát patřičně najevo. Je to spojení dvou těl a duší do jednoho celku. Možná to zní kýčovitě a jak z romantického filmu, ale je to tak. Nemusí se s tím ztotožnit každý, ale mezi milováním a sexem skutečně je nějaký rozdíl. Možná úplně malý a nepatrný, ale zamilované dvojice jistě ocení, když do společného života dají víc, než jen pudy, které musí uhasit. Při milování se nic hasit nemusí. Právě naopak, vzájemná láska tehdy hoří jasnější a silnější.

[Alert-success] Je dokázáno, že během aktu se do těla uvolňuje hormon oxytocin , který je zodpovědný za naše šťastie.t [/alert-success]

Čím více se dvojice spolu miluje, tím více oxytocinu se vyplavuje a dělá tak dvojici šťastnější a více svázanou. Dalo by se říci, že díky milování jsou si partneři věrnější a ve vztahu spokojenější.

Erotika

Mnoho slov popisující určitý jev nebo věc pochází z řecké mytologie nebo kultury. Inspirovat se nechali i při pojmenování erotiky . Je to odvozeno z „aktu pohlavní lásky“ nebo z řeckého boha lásky eros.

Posloucháme o ní z každé jedné strany. Ukazují nám ji v televizi, posloucháme o ní v rádiích a vyskakuje na nás dokonce iz novin, časopisů a reklam. Co to tedy ta erotika je? Způsobuje v nás sexuální cítění , vzbuzuje v nás vášeň, smyslnost a sexuální chuť . Kdysi byla erotika synonymem libida , ale dnešní definice se od minulých jemně liší.

Důležité je si vzpomenout, že erotika nezávisí jen od mysli jedince, ale i od kulturního pozadí . Například pro různé kmeny v Africe je velmi atraktivní a erotické, když má žena co nejdelší krk vytvořen pomocí obručí, které si během života stále přidává. V Evropě nebo v Americe je to považováno za barbarské a neerotické.

Milenec nebo milenka

 Orgasmus

Orgazmus

Velmi příjemné vyvrcholení po pohlavním styku s názvem orgasmus [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]je cílovou rovinkou téměř každého člověka. Někdo ho dosahuje jednodušší a rychlejší, u jiných se musíme potrápit. Nemusí k němu docházet pouze během sexu, ale i během masturbace, jejímž úkolem je právě vyvolání vytouženého vyvrcholení.

Je to směs hormonů a procesů v mozku, která se namíchá po stimulaci pohlavních orgánů . Z evolučního hlediska je orgasmus způsob, jak může samec oplodnit samici. V dnešní době se nedá říct, že to je jeho jediným účelem. Uvolňuje se při něm sexuální napětí a má prokazatelně pozitivní účinky na náš organismus.

Orgasmus je příjemné uvolnění svalového napětí, které nastává po jakékoliv sexuální stimulaci. Orgasmus se také někdy nazývá také vrchol. Muži mají tendenci dosáhnout orgasmu rychleji a snadněji než ženy ačkoliv to tak nemusí být ve všech případech. U žen je více pravděpodobné, že dosáhnou orgasmu stimulací klitorisu jako vaginální.

Během orgasmu pociťujete teplo, váš tep vám stoupá, dýchá se vám těžší a máte svalové křeče. Je to velmi intenzivní pocit po kterém se cítíte opravdu dobře.

Muži obvykle ejakulují při orgasmu. Některé ženy během sexuální aktivity ejakulují také. Lidé někdy ženskou ejakulaci nazývají jako „stříkání“.Tekutina, která přichází při ženské ejakulaci není moč, ačkoliv to tak může vypadat. Většina žen neejakuluje avšak je to zcela normální. I když si mnoho lidí myslí, že cílem je dosáhnout orgasmu, existuje mnoho sexuálních aktivit, které nám přinášejí potěšení i bez dosažení orgasmu. Ve skutečnosti pokud jste až příliš zaměřený na to abyste dosáhli nebo přivedly partnera k orgasmu, může vás to znervóznit a udělat to sex méně kvalitním.

Důvody, proč si přivodit orgasmus jsou následující:

 1. Uvolňuje stres
 2. Pomáhá při nespavosti
 3. Redukuje bolest
 4. Pánem pomáhá rychleji se zbavit nachlazení
 5. Máte díky nim šanci žít déle
 6. Stimulují mozek
 7. Budete vypadat mladší
 8. Orgasmus se zlepšuje věkem

Ženský orgasmus

Ještě stále se přesně neví, jaký význam má orgasmus u ženy . Vědci si s tím stále lámou hlavy, protože k tomu, aby došlo k oplodnění, stačí pouze mužský orgasmus. Proč tedy dosahují vyvrcholení i dámy? Jsou to jen dohady, ale nějaké vysvětlení existují. Po mnoha pokusech a výzkumech přišli například na to, že během ženského orgasmu by spermie mohly k děloze dostat rychleji. Ženám je však ve většině jedno, jak je možné, že ho mají, hlavně, pokud ho vůbec mají .

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je speciálně navržen přírodní přípravek na zvýšení libida a zlepšení orgasmu u žen. Podpoří jejich sexualitu i chuť na sex. Přečíst si o přípravku Aphrodisia V [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…
Femmax Femmax
Femmax je podobně jako Aphrodisia určený pro ženy přičemž se orientuje hlavně na podporu ženského libida. Přečíst si o přípravku Femmax V[wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]... 

U žen je narozdíl od mužů dosáhnout orgasmu trošku komplexnější. Existuje dokonce několik typů ženských orgasmů .

 • klitorální orgasmus – u mnoha žen jasná volba, nejrychlejší a nejjistější metoda, jak si přivodit orgasmus. Při troše snahy ho může přežít každá jedna z dam,
 • vaginální orgasmus – při tomto způsobu platí, že ho nedokáže dosáhnout každá žena. Přesto, když se ho už ženě podaří navodit, je mnohem intenzivnější , než předchozí orgasmus. Zkušenosti však říkají, že ho může dosáhnout více žen, stačí být jen vytrvalý a pokusit se o něj spíše při sexuálním styku než při masturbaci,
 • kombinovaný orgasmus – sen každé ženy, i když neví, že něco podobného existuje. Jak už název namlouvá, je to kombinace klitoriální a vaginálního orgasmu. Třeba to však správně načasovat a výsledky jsou více než uspokojivé- mohou trvat jednu až patnáct minut!

Orgasmus u mužů

Během mužského orgasmu jde Matce přírodě hlavně o to, aby se podařilo oplodnit ženu. Příjemné pocity jsou pravděpodobně spojovány s tím, aby byla kopulační činnost pro pány co nejpříjemnější a aby ji chtěli dělat co nejčastěji. Dnes se mužský orgasmus objevuje mnohem častěji . S přístupem k různým zdrojem potěšení (například porno magazíny a jejich nástupci, porno stránky) je pro pány velkým pokušením přivodit si orgasmus jednodušší a rychlejší díky vizuálnímu stimulu , který se nám tak okatě nabízí.

eJoy

Preparát na stimulaci správných funkcí při dosahování erekce eJoy, Vám výrazně pomůže při pravidelném užívání schopnost dosahovat erekci. Pozitivně ovlivňuje také na prostatu, co patří také mezi časté problémy této skupiny mužů.

Obsahuje až 24 tabletek v jednom balení a stačí ho užít přibližně 30-60 minut před pohlavním stykem. Pravidelným užíváním se účinek zlepšuje.

Složení:

 • Maca, Tribulus terrestris, Chilli extrakt, Saw Palmetto
 • L – arginin, citrulin, Vitamíny C a D

Netřeba čekat. Dostupné řešení, na které není nutný lékařský předpis je tu i pro Vás.

Muži dosahují vyvrcholení vyvrcholení stimulací jejich pohlavního údu, penisu . U každého se technika a způsob, jak vyvrcholit liší, téměř vždy je výsledek rovnaký- orgasmus zakončený ejakulací , kdy z těla muže vysokou rychlostí vycházejí spermie .

V současnosti je rychlá ejakulace [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] považována za sexuální deficit, s nímž se mnoho mužů trápí. Podle vědců to byla však v minulosti evoluční výhoda a právě tito muži dokázali nejrychleji oplodňovat ženy.

Dnes se tato dysfunkce nazývá předčasná ejakulace  [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“], a urologie nebo sexuologie jako sexuální odbory mají konkrétní postupy jak tento problém řešit.

Bezpečný sex

Sex je velmi zábavná a příjemná činnost. Ne vždy je však bezpečná a bez následků. V případě, že je váš život divoký a rádi střídáte sexuálních partnerů, měli byste se mít na pozoru. Ne kvůli předsudkům, ale kvůli vlastnímu zdraví . Nevíte, jaký život vede osoba, se kterou se chystáte dělat „dospělácké věci“. Může mít minulost, o které se vám ani nesní. Proto, abyste měli jistotu, že minulost druhé osoby nebude vaše budoucnost, měli byste se zaměřit na bezpečný sex . Platí to samozřejmě i obráceně.

Bezpečný sex nepředstavuje jen ochranu před nechtěným otěhotněním, ale i před přenosnými sexuálními nemocemi . Tak obyčejná a levná věc jako například kondom [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] může být vaším nejcennějším pomocníkem. Koupíte je téměř v každém obchodě a na pumpě a může zachránit život.

Pokud patříte mezi lidi, kterým se latexová pomůcka protiví a je pro ně nepředstavitelné, že by se v jejich sexuálním životě měla vyskytnout. Věřte, že děláte chybu. Kondom je zbytečný jedině tehdy, když se s partnerem nebo partnerkou velmi dobře znáte, důvěřujete si a snažíte se o otěhotnění. Pokud se o to nesnažíte, kondom nebo vhodná antikoncepce je na místě.

V úplně ideálním případě se během nechráněného sexu nenakazíte a žena neotěhotní. Lepší varianta je jednoduše léčitelná choroba a úplně katastrofický výsledek je neléčitelné strašák s názvem HIV , který později přeroste do AIDS . Určitě obětujete malé procento z požitku výměnou za dlouhý a spokojený život, ne?

Antikoncepce jako nedílná součást sexu

Kondom není jediný způsob, jak se bránit před nechtěnými následky. Díky moderní medicíně si můžeme užívat sex, i když se právě nepokoušíme o nového potomka. Máte na výběr z několika variant, takže se nestane, že si nenajdete „to pravé ořechové“.

 • sexuální abstinence – může to znít divně, ale je to možnost, při níž na 100% neotěhotníte nebo se nenakazíte sexuální chorobou. Pokud se ale nechcete sexu vzdát, určitě sáhněte po jiných, podobně účinných a hlavně přijatelnějších metodách
 • mechanická antikoncepce – má název bariérová a funguje tak, jak byste si asi predstavovali- jako bariéra. Nepropouští spermie dále do pochvy a je varianta jak pro pány, tak i pro dámy:
  pro pány: kondom – poslouží pro mnohé páry i pro náhodné a jednorázové známosti. Velmi rozšířený a oblíbený způsob ochrany, jak jsme již psali výše. Pokud je správně nasazen, zabrání nechtěnému těhotenství a také přenosu nemocí. Návod, jak si nasadit kondom, najdete v každém balení. Pokud byste ale preferovali názornou ukázku, mohlo by vám pomoci video:

pro dámy: krémy, kuličky, pesary a houby – tyto přípravky se zavádějí do pochvy a mnohé z nich fungují jako spermicidy , tedy ničí spermie a jsou velmi účinné. Nevýhodou však je, že musí být zavedeny v určitém čase ještě před stykem a po sexu musí v pochvě ještě zůstat. I když je tato metoda trošku časově náročnější, je ideální pro páry, které spolu nejsou každý den a hormonální antikoncepce je pro ně zbytečná,

Potřebujete pro svou ochranu a ochranu blízké osoby kvalitní kondom. Viz nabídku kondomů nejlepším e-shopu ve své kategorie!
 • hormonální antikoncepce – existuje v různých formách (náplasti, tablety, injekce, podkožní implantát,…) a nejrozšířenější jsou právě tabletky . Pokud je používáte správně, jsou velmi efektivní, dokonce až na 99,9%,
 • postkoitální antikoncepce – využívá se pouze ve výjimečných případech, protože jde o invazivní metodu a ne vždy je výsledek 100%,
 • dlouhodobá antikoncepce – je to implantát , který se zavede pod kůži a uvolňuje do těla směs hormonů, které zabraňují otěhotnění. Tato antikoncepce může vydržet i několik let . Obdobná forma je i píchání injekcí každé tři měsíce,
 • dlouhodobá nitroděložní antikoncepce – do dělohy se zavede tělísko ve tvaru T. Je vyrobeno z plastu, které nijak nenarušuje organismus a je zcela bezpečné. Existují dva typy nitroděložního předmětů směrem hormonální a nehormonální. Mohou být bez následků zavedené i několik let a po jejich odstranění se plodnost vrátí téměř okamžitě,
 • sterilizace – nezvratný proces, při kterém se přeruší vejcovody u žen a varlata u mužů. Vhodná je pro lidi, kteří si již nepřejí mít děti. Sterilizace je trvalá a účinná na téměř 100%,
 • výpočet plodných a neplodných dní – pokud má žena pravidelnou menstruaci a má sečteny, které dny jsou plodné a které neplodné, může to využít ve svůj prospěch. Je však velmi nespolehlivé doufat, že to pomůže víc, než jiné a ověřené antikoncepční metody.
 • přerušovaná soulož – velmi kontroverzní technika. Je založena na tom, že muž vybere svůj úd z pochvy partnerky těsně pro vyvrcholením. Je však myslet na to, že semeno se vylučuje již před ejakulací a techniku ​​používat pouze tehdy, když jste s partnerem spolu. Ideální je se jí zcela vyhnout.

 Sexuální praktiky

Sex a vše s ním spojené je takový zábavný a příjemný zejména pro jeho rozmanitost a různé variace. Na internetu jste se již určitě setkali s něčím, co vás šokovalo, avšak na druhé straně přitahovalo a vzrušovalo . Pro každého je na světě něco, co se mu líbí a co i rád dělá. Od zcela nevinných a nesmělých doteků až po techniky, které se bojíte vyhledávat na internetu, protože nevíte, co na vás vyskočí a kdo by mohl nakouknout do vaší internetové historie.

Lidská sexualita je nevyzpytatelná a nepředvídatelná. Má různé výkyvy a úchylky . I když vy nepatříte lze mezi lidi s neobvyklou úchylkou, určitě jste zvědavý, co všechno se může ostatním líbit a z čeho mají největší potěšení.

Masturbace

Nebo i sebeukájení je praktika sexuálního uspokojení, kterou zná každý na světě. Nejen zná, ale i praktikuje. Znají to už dospívající mladí lidé, často krát teenageři, kteří jen nedávno začaly objevovat svou sexualitu a zkoumat svá těla.

Navozuje příjemné pocity a vede až k orgasmu , který je již popsán výše. Masturbace je vhodná pro lidi, kteří nemají sexuálních partnerů a potřebují se zbavit sexuálního napětí. Má mnohé zdravotní benefity a i když v minulosti byla masturbace považována za špatnou, dnes se už ví, že to tak není.

Stigma nečistoty s sebou táhne i dodnes. Za nečistou ji považují například náboženství . Ne však všechny. Některým nedělá problém, například v hinduismu je to součást života. Za hřích ji považují v křesťanství a správní křesťané by tedy neměly masturbovat. Ze psychologického a sociologického hlediska není na masturbaci nic špatného a existuje několik důvodů , proč byste měli masturbovat pravidelně a bez pocitu studu i vy:

 • Zlepšení nálady
 • Lepší sexuální život s partnerem/partnerkou
 • Lepší spánek
 • Pomoc při léčbě nachlazení
 • Delší výdrž při sexu
 • Snížení rizika erektilní dysfunkce
 • Prevence rakoviny prostaty
 • Zlepšuje zdraví srdce
 • Uvolňuje stres
 • Pomáhá při relaxaci

Pokud jste dosud váhali, proč si dopřát chvilku sám pro sebe nebo jste se báli, že to, co děláte je nečisté a špatné, nemáte důvod. Patří to k životu a nese s sebou mnoho pozitiv. Samozřejmě, existují i ​​ negativa , ale je jich velmi málo a s mírou by vám to nemělo přerůst přes hlavu. Mezi jedno z rizik patří například závislost na masturbaci . Nastává, když raději zůstanete doma masturbovat, než jít ven s přáteli, rodinou, do školy nebo do práce.

U ženy

Anatomie muže a ženy je odlišná, zejména při pohlavních orgánech . I to je důvod, proč se uspokojování u obou pohlaví liší.

Při něžném pohlaví je důležité, aby se žena velmi dobře znala a věděla, co se jí líbí a co ne. Nejprve musí přezkoumat sama sebe, dokud může masturbaci považovat za dokončenou. Mnoha ženám pomáhá předehra . Na začátek se dotýká sama sebe na prsou, břiše, stehnech a nakonec i mezi nohama. Klíčová je stimulace klitorisu , protože většina žen dosáhne orgasmu jedině takto. Musí najít správný tlak, rychlost a směr stimulace. Pro jiné ženy zase platí stimulace vagíny prsty, nebo sexuální pomůckou . Existují různé tvary, velikosti a i funkce. Od obyčejných umělých a silikonových penisů až po promyšlené a multifunkční sexuální pomůcky přizpůsobené pro maximální potěšení i té nejnáročnější ženy.

U muže

Dalo by se říci, že technika n dosažení vrcholu při mužské masturbaci je jednodušší. Neplatí to však u každého ai způsob se u každého liší. Někdo to má rád jemně a pomalu, jiný zase tvrdě a rychle. Jde však o stimulaci penisu rukou. Pro muže je velmi důležitá vizuální stimulace, proto při masturbaci upřednostňují sledování porna . Také je třeba věnovat pozornost tomu, jaké tempo a tlak zvolit, aby byl výsledek co nejlepší a nejpříjemnější. Pomoci může i stimulace varlat , protože jsou velmi citlivé a jsou skvělou erotogenní zónou.

Při masturbaci dost pomáhá i předkožka . Díky ní se penis tolik nedrhne a potěšení se násobí. Podstatná je i lubrikace . Postačí sliny nebo lubrikační gel.

Vaginální sex je základní forma

Vaginální sex je Nejklasičtější a nejrozšířenější formou sexu mezi mnoha lidmi. Je velmi jednoduchý a přirozený. Pro obě pohlaví je příjemný a intuitivní. Pro to, aby si ho pár užil, stačí málo věcí. Při vaginálním sexu se penis vkládá do vagíny partnerky, čímž vzniká penetrace navozující příjemné pocity.

Pokud je žena ještě panna, může být i vaginální sex zpočátku nepříjemný a také bolestivý. Může za to panenská blána , která se při sexuálním styku zpravidla přetrhne. Má to za následek bolest partnerky ai krvácení . Po počátečních problémech se však potěšení při správně prováděném styku zvyšuje i pro ženu. Důležité je, aby se žena cítila příjemně a aby byla dobře připravena. Penis partnera nesmí do vagíny vniknout bez přípravy.

Dobrým začátkem je předehra , kdy se stimulují erotogenní zóny partnerky a na začátek je ideálně připravit pochvu použitím prstů. Začněte jedním a postupně zvyšujte tempo a můžete přidat i další prsty. Záleží také na velikosti penisu.

Aby se požitek ze sexu maximálně navýšil, je důležitá vlhkost . Ženy mají schopnost přirozené lubrikace li vzrušené. Nápovědy představují sliny nebo lubrikační gel. Aniž by mohl být celý styk nepříjemným pro oba, nejen pro ženu.

Vaginální sex je považován za zcela bezpečný, pokud ho nepraktikujete s neznámými osobami bez ochrany. Nebezpečí však hrozí, pokud se rozhodnete kombinovat vaginální sex s análním . V konečníku se nacházejí bakterie, které by se do vagíny neměly dostat za žádných okolností. Pokud již velmi chcete „vyměňovat otvory“, dbejte o úplnou čistotu a správnou hygienu. Můžete zabránit nepříjemným infekcím.

Orální sex

Při takovém sexu nehrozí, že by mohla žena otěhotnět. Pokud to osoba ví správné, ví tím partnerovi nebo partnerce způsobit ohromnou rozkoš. Orální sex [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]funguje jako samostatná aktivita, ale také úžasná a funkční předehra. Je to věc, kterou neumí provést každý a dá se říci, že se i mnohým nelíbí a vyhýbají se jí co nejvíce to jde. Netřeba se však bát a při správné atmosféře a hygieně mohou příjemné chvíle zažít oba, ne jen ten, co orální sex dostává.

orální sex

Jak tedy na něj? Na prvním místě je samozřejmě správná hygiena. Nikomu by se nelíbilo, kdyby měl přijít do kontaktu s něčím, co není úplně čisté, berouce ohled na to, že pohlavní orgány se nacházejí v bezprostřední blízkosti s vylučovacími orgány. Když víte, k čemu se schyluje a nejste si jistý s vaším stavem „tam dole“, krátká zastávka v koupelně může být velmi užitečná. Kromě hygieny si někdo dá záležet i na ochlupení . Je jen na vašem partnerovi a vás, co preferujete.

Vykouřit někomu i to je výraz, kterým se v hovorové řeči označuje orální sex . Je to způsob kdy se ke stimulaci genitálií používají ústa.

Někteří lidé mají rádi orální sex jiní zase ne. Někteří lidé rádi dělají orální sex, ale nemají rádi když to někdo dělá jim, a někteří zase jsou rádi když jim někdo orální sex dělá, ale oni ho neradi dělají. To vše je naprosto v pořádku a záleží jen na vás , abyste se rozhodli co vám vyhovuje.

Aby byl váš sexuální život co nejlepší, je důležité abyste mluvili o tom, jaké druhy sexu vám vyhovují a jaké ne. Stejně jako v případě análního sexu je důležité abyste věděli, co považujete za dobré a co ne. Z orálního sexu nemůžete otěhotnět, ale nechráněný orální sex s sebou přináší hrozbu pohlavních chorob. Ačkoliv zde je menší pravděpodobnost než při vaginálním nebo análním sexu, bezpečnost je vždy lepší. Proto je dobré při orálním sexu používat kondom.

Když poskytuje orální sex muž , je důležité, aby sledoval reakci partnerky. Není to jen o pohybování jazykem nahoru-dolů. Chce to trošku více snahy a mnoho zkoušení. Do celého aktu třeba kromě jazyce zapojit i rty a prsty, kterými si snadno pomůže. Třeba být zpočátku velmi jemný, protože ženské pohlavní orgány bývají velmi citlivé na větší tlak a sání. Diskuse s partnerkou padne k velkému užitku.

Když poskytuje orální sex žena , je to o něco jednodušší. Je mnoho technik, kterými může pána potěšit, ale i ta nejjednodušší dělá zázraky. Někdy stačí pohybovat hlavou dopředu a dozadu. Lze použít i ruce, může se vtahovat penis hlouběji do úst, používat více slin a noho dalšího. Ženy si musí dát náramný pozor na dávivý reflex , který může při větším penisu nepříjemně překvapit. Pokud ho dokážete dostatečně potlačit, můžete zkusit i techniku ​​“ deepthroating“, v překladu „hluboké hrdlo“, kdy si žena vloží mužů penis do úst až po kořen. Pánem se to nesmírně líbí, nicméně je velmi složité zajistit, aby nenastoupil zmíněný dávivý reflex.

Anální sex

Anální sex znamená vniknutí penisu do análního otvoru . Mnozí lidé si anální sex užívají a hodně lidem se tento druh sexu zase nelíbí. Ať je to tak nebo onak – je to v pořádku. Pokud se vám nelíbí nebo jej nechcete ani jen zkusit, nenechte nikoho aby vás do něj tlačil. Sex by měl být pro vás něčím, co vám přináší dobrý pocit, a má být bezpečný a pohodlný pro vás oba.

anální sex

Anální sex vám může ublížit pokud nepoužíváte lubrikant a nejste dostatečně uvolněný. Anální otvor přirozeně nevytváří maziva jako je to v případě pochvy, proto je důležité abyste použili lubrikační gel, který i chrání kondom před přetržením. Nepoužívejte nic co obsahuje olej, vazelínu, krém nebo dětský olej , který může poškodit kondom. Bezpečné lubrikanty si můžete zakoupit v drogerii nebo obchodu s potravinami.

Hlavně poslouchejte své tělo. Pokud vám způsobuje bolest, přestaňte s ním a informujte o tom svého partnera. Pohlavní styk který je pro vás bolestivý a nepříjemný by neměl pokračovat a váš partner by vás měl respektovat.

Z análního sexu nemůžete otěhotnět , ale je zde velká šance nákazou pohlavní nemocí, včetně HIV. Proto je důležité používat kondomy a lubrikanty během análního sexu, abyste snížili riziko přenosu pohlavních chorob .

Anální sex je dost kontroverzní téma, o níž se mnohé páry ani nemluví. Častěji však snahy o vyzkoušení análního sexu vycházejí z mužské strany. Ženy se mu ve většině snaží vyhýbat, protože mají pocit, že požitek z něj mohou mít jen páni. Je to však mylná myšlenka a anální sex si mohou užít jak muži, tak i ženy. Stačí, když se provede správně.

Jak tedy na správný anální sex? Třeba se řídit jednoduchými kroky, které vám zajistí maximální požitek:

 • Ujistit se, že ho chcete oba – ve vztahu není nic důležitější než vzájemná důvěra a komunikace. Před tím, než se do análního sexu vrhnete, ujistěte se, že ho opravdu chcete oba a ne jen polovina z vás. Když jste ujištěni, že jste oba připraven psychicky, můžete se připravovat fyzicky.
 • Správná hygiena – shodneme se na tom, že z konečníku nevycházejí přímo hezké věci. Když vás to neodradilo, měli byste myslet na to, jak ty nehezké věci nedostat do společného milostného života. Doporučené není jíst před stykem pálivé jídla a pár hodin před sexem vlastně nejíst nic, aby se předešlo nepříjemným překvapením. Návštěva sprchy by měla být samozřejmá a velmi vhodným pomocníkem umí být i klystýr , který se zbaví všech vnitřních nečistot.
 • Hodně (hodně) a ještě více lubrikantu – konečník a anální otvor nejsou přizpůsobeny na to, aby šlo něco dovnitř. Pokud ho chcete zkusit, měli byste myslet na to, aby nedošlo k žádnému zranění . Díky lubrikantu vše půjde hladce a lépe. Ideální jsou lubrikační gely na bázi silikonu , protože nevysychá tak rychle a nemusíte je tak často doplňovat.
 • Pomalá příprava je klíč – po splnění všech předchozích bodů ještě není konečník připraven na penetraci. Třeba jej nejprve připravit pomalým natažením , které by nemělo být bolestivé. Začít můžete prstem, klidně i malíčkem a po odsouhlasení můžete přidávat další prsty. Pokud se na to necítíte, příprava může klidně trvat i několik dní , aby se konečník přizpůsobil. Pomoci mohou i sexuální pomůcky, například malé anální kolíky. Teprve pak se může do análního otvoru vložit penis a začít s análním sexem . Ze začátku třeba být samozřejmě stále opatrný a jen mírně zvyšovat tempo a intenzitu.

Když dodržíte správný postup, anální sex může být stejně příjemný jako vaginální. Pokud přípravu podceníte, může dojít k nehezkým zraněním. Proto třeba být trpělivý a chápavý.

Další sexuální praktiky a směry

Obyčejným „vanilkovým“ sexem se to nekončí. Možností je nekonečno a nevěřili byste, co všechno lidé pro své uspokojení neudělají. Pokud se bojíte vyhledávat na internetu následující praktiky, nebojte se. Zde se dozvíte vše, co byste o tom potřebovali, rozšíříte své obzory a kdo ví, možná i najdete inspiraci v nekonečným temnotách lidské sexuality.

BDSM

BDSM je zkratka pro Bondage and Discipline, Domination and Submission, Sadism and Masochism. Pokud nevíte anglicky, v překladu to znamená Svazování a disciplína, dominance a submisivita, sadismus a masochismus. Je to jednotný název pro velký soubor sexuálních praktik. Představuje například hraní rolí, kde se lidé hrají na něco, co nejsou. Používají se všemožné pomůcky od masek, bičíků, pout, řetězů, obojků až po vibrátory. Často je součástí i bolest . Přivozují si ji však dobrovolně a je součástí jejich sexuálního uspokojení. Používá se škrcení, bouchání po zadku , někdy dokonce i facky a různé svorky . Oblíbené je i kožené a latexové oblečení .

BDSM praktiky by měly být na bázi dobrovolnosti a i když někomu to může přijít nepochopitelné, lidé si to užívají. Na začátku by si měl ale pár dohodnout „bezpečnostní slovo“ , kdy to už nezvládají a chtěli by skončit. Mělo by to být slovo, které je během aktu neobvyklé, například „banán“.

Fetiš

Fetiš je fixace na určitý objekt, který nám může způsobovat sexuální vzrušení. Ten objekt může být kus oblečení, část těla nebo jakákoli jiná věc . Velmi známý je fetiš na nohy , kdy jedince vzrušuje pohled na odhalené chodidla nebo chodidla v erotickém kusu oblečení. Fetiš může být zaměřen i na dámské podpatky a jiné věci, které neodráželo přímý sexuální podtón, ale lidé ho tam dokážou najít.

Japonské brýle nebo irrumatio

Je to forma orálního sexu, kdy muž vsouvá svůj penis do partnerčiných nebo partnerových úst násilím nebo agresivní podle své chuti.

Samozřejmě agresivní se to provádělo v minulosti, aktuálně se to stává běžnou praktikou. Třeba to však mít odkomunikované se svou partnerkou. Partnerka většinou leží ale může také kvočať, pointa v tom že neprovádí pohyb , vše reguluje partner.

Dvojitá penetrace

Sexuální praktika, při které se v ženě kombinuje vaginální a i anální penetrace najednou. Nemusí to být zrovna dva pánové, kteří vnikají do téže partnerky najednou. Dojíti penetrace může být performovaná i ženou pomocí prstů nebo sexuálních pomůcek.

Trojka

Sen mnoha mužů je jít do trojky se dvěma ženami. Jak již název vypovídá, na trojku je třeba tří lidí . Je jedno, zda jde o kombinaci dvou mužů a jedné ženy, jednoho muže a dvou ženy nebo tři muže a tři ženy. Znáte frázi „do třetice všeho dobrého“? Inu, někdo to bere doslovně a rád si to odnáší i do intimní sféry.

Skupinový sex nebo grupen sex

Nikdy nemáte dost a heslo „raději více než méně“ berete doslovně? V tom případě vám trojka zřejmě stačit nebude a ideální pro vás bude skupinový sex [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“], kterého se najednou účastní více osob. Je úplně jedno kolik a jakého jsou pohlaví, hlavně, pokud se naplní podstata- aby se měl každý dobře a byli ukojené jeho sexuální choutky.

V souvislosti se skupinovým sexem by měla zmínit i swingers párty . Není to však tatáž věc a neměla by se plést! Swingers párty je určena hlavně pro páry, které by chtěli vnést do svého sexuálního života trochu vzrušení a nabourat zachodený stereotyp. Má svá pravidla, které se musí dodržovat a pokud na sex nemáte chuť, nemusíte ho vůbec mít.

Gangbang

Praktika, kdy se opět setká několik lidí za účelem sexuálního styku. Na rozdíl od skupinového sexu nebo swingers párty je v centru pozornosti jen jedna osoba , na níž se různé sexuální praktiky provádějí. Nejčastěji jde o jednu ženu a několik mužů. Je i „obrácený gangbang“ , ve kterém je jen jeden muž a několik žen. Počet není určen přesně, ale minimum jsou čtyři lidé a strop v podstatě neexistuje.

Na jedné osobě uprostřed se ostatní členové gangbangu ukájí různými způsoby (vaginální, anální, orální sex, dvojitá nebo až trojitá penetrace). Často je to nastaveno tak, aby vypadalo, že jde o nedobrovolný akt z pohledu osoby v centru dění, mluví se io znásilnění .

Sexuální polohy

Sex jako takový má mnohé podoby a lidé byli obzvlástě kreativní při vymýšlení sexuálních poloh . Existuje jich obrovské množství a při každé je nějaká jiná výhoda. Některé jsou lepší pro pány, jiné zase pro dámy. Existují sexuální polohy, které jsou stejně dobré pro obě pohlaví. Některé jsou jednoduché a jiné zase představují vážné riziko pro vaše fyzické zdraví. Které jsou základní a které jsou nejoblíbenější?

Misionářská poloha

Nejčastější sexuální poloha. Jednoduchá a pro obou partnerů příjemná, výjimkou však je pokud má partner více kilogramů. Žena leží na zádech, muž je nad ní a tak dochází k penetrací. Žena může obmotat své nohy kolem mužových boků, pomoci s přirážením nebo s rukama procházet po jeho zádech. Pro ženu je tato poloha velmi jednoduchá , protože při ní vykládat téměř žádnou energii. Muž se při ní určitě trošku zapotí, protože se od něj vyžaduje veškerá iniciativa.

Poloha zezadu

Tuto polohu mají rádi muži, protože není až tak fyzicky náročná, ale penis se dostane hlouběji do vagíny a mohou si plně určovat tempo. Žena je na všech čtyřech, muž je za ní a rukama může držet ženy za boky, prsa nebo jí může masírovat klitoris. Komu to není nepříjemné, může partnerku táhnout i za vlasy a plíškem po zadku.

Nejlepší sexuální polohy

Je těžké vyhovět každému a každý jedinec má svého vyvoleného oblíbence mezi sexuálními polohami. Existují však polohy, které jsou oblíbenější než ostatní. Následující seznam poloh není seřazený podle oblíbenosti, jen ukazuje, které mezi nejoblíbenější patří:

 1. Motýl – jedná se o upravenou formu misionáře . Žena leží na zádech na něčem výše položeném (například stůl), muž stojí naproti ní, vyloží si její nohy na ramena a dochází ke styku.
 2. Lžičky – pár leží na boku, žena je vpředu a muž je k ní přitulená hrudí. Poloha je velmi pohodlná a nevyžaduje velkou fyzickou aktivitu.

 1. 69 – poloha, při které nedochází ke sexu vaginálnímu ani análnímu, ale k orálnímu . Číslo 69 se stalo kultovním a nenajde se mnoho lidí, kteří se po jeho vyslovení alespoň v duchu nepousmejú. Ve zkratce jde o to, že pár si navzájem dává orální sex. Často muž leží na zádech a žena je na něm, jen obrácená o 180 stupňů jako muž.
 2. Kovbojka – přesný opak misionářské polohy, kterou mají v oblibě zejména muži. Veškerá práce je totiž na ženách. Muž leží na zádech a žena je nad mužem. Sama si určuje tempo a úhel, takže má velkou možnost zkoušet a experimentovat. Muž má přitom prvotřídní výhled. 
 3. Obrácená kovbojka – je to přesně to, jak to znie- poloha kovbojka , jen žena není obrácená muži čelem, ale zády .
 4. Zezadu – tyto dvě polohy už představovat netřeba, popsané jsou již výše
 5. Misionář

sexuální orientace

Ne všechno je jen černé a bílé. Existují variace všemožných barevných kombinací a není překvapením, že jsou i bezbarvé varianty. Sexuální orientace je různorodá a časy, kdy byly její odchylky považovány za nemoc, jsou dávno zažehnáno. Stále se však najdou lidé plní předsudků, kteří nedokážou pochopit rozličnost a neumí se smířit s tím, že „existují i ​​jiné barvy“.

Přesto existují orientace, pod které (hypoteticky) spadá každý jedinec:

 • heterosexuální orientace – nejrozšířenější ze všech orientací, kdy je k sobě přitahovány opačné pohlaví, tedy muž a žena . Jejich primární funkcí je rozmnožování a tvorba příští generace. Dnes to není jejich jediná role a do popředí vstupuje romantika a společný život s člověkem, se kterým chceme strávit zbytek života,
 • homosexuální orientace – má ji jen malé procento populace a jedinec je přitahován stejným pohlavím. Muž k muži a žena k ženě. Dlouhá léta byli považován homosexuální lidé za nemocné, díky medicíně a vědě však víme, že je to predispozice zakořeněna hluboko v jejich DNA a nedá se léčit, protože to v první řadě není nemoc,
 • bisexuální orientace – osoba je sexuální přitahována oběma pohlavími, jako muže, tak i ženami. Může s nimi mít čistě intimní vztah, ale i romantický,
 • Asexualita – stav, kdy člověk necítí potřebu sexuálního uspokojení. Stále se vedou diskuse o tom, zda je to skutečná orientace nebo nedostatek libida. Ačkoliv nepotřebují sexuální stimul, stále mohou mít zájem o romantický vztah .

Kamasutra

Když se řekne Kamasutra, každý si automaticky vybaví indickou knihu plnou sexuálních poloh, což není tak daleko od pravdy. Autorem je indický filozof Mallanaga Vátsjájana , který žil 4. a 6. stoletím našeho letopočtu. Ve své knize popisuje lidskou sexualitu a různé sexuální polohy, ale i jak pečovat o domácnost. Dá se tedy říci, že Kamasutra [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] je opravdu zajímavá kniha s velkým záběrem a dnes je stále zdrojem inspirace pro mnohé páry.

Tantra

Nebo tantrický sex je praktika stará několik tisíciletí. Je založena na praktikování velmi pomalého a dlouhého sexu, který by měl vyústit do ohromných a dechberovcích orgasmů. Za zkoušku určitě stojí, když hledáte něco nového a vzrušující, čímž oživíte svůj intimní život. Partneři mají možnost více se prozkoumat a trochu zpomalit v dnešním uspěchaném světě a užít si chvíle strávené spolu.

Důležité při tantrickém sex je nespěchat a nemyslet na to, jak dosáhnete vrchol. Věnujte se jeden druhému a orgasmus přijde i sám, ani nevíte jak. Ve skutečnosti se ho snažte co nejvíce oddálit .

Podívat více o tantře

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Libido

Libido určuje sexuální chuť a od toho se vyvíjí i náš sexuální život. Je to souhrn na sebe navazujících sexuálních vrozených reflexů ovlivněných hormonální činností . Díky němu u nás vzniká chuť k páření a udržení druhu. Když má člověk nízké libido [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] , ztrácí chuť na sex. Je to však řešitelný problém , který můžete vyhodit ze svých životů pomocí změny životního stylu, léky nebo výživovými doplňky.

Závěrem

Sex je opravdu jen těžko vyčerpatelných téma, která je sice částečně tabu – je však nedílnou součástí našich životů, které by sexu byly velmi prázdné. Sex ve vztahu, který je naplněn láskou, je absolutní součástí tohoto svazku.

Avšak i při sexu třeba dodržovat jistá pravidla , přece jen nejsme už zvířata a jisté hranice existují . Na druhé straně si tyto hranice ve velké míře určují partneři a pokud jim ta či ona činnost není nepříjemná a přímo naopak, vše je zpravidla dovoleno.

Dbejte však vždy na bezpečnost a hygienické návyky , které vám mohou ušetřit opravdu množství zbytečných problémů. Pevně věříme, že se nám podařilo vám nastínit tuto problematiku dostatečně a zároveň lze rozšířit obzory.

Závěrem pouze – užívejte si plnohodnotně a bezpečně váš sexuální život a pokud trpíte nějakou dysfunkcí která vám v tom brání, nebojte se ji řešit.

Přece jen život bez sexu ztrácí své kouzlo.

4.9/5 - (13 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist