vibrátor

Vibrátor

Vibrátor – erotická pomůcka i terapeutický nástroj

vibrátor

Pokud není právě k dispozici pořádný chlap, který by ženu uspokojil, když „to“ na ni přijde, je právě vibrátor pomůckou a náhradou, po které ženy sáhnou nejčastěji . Proto pár faktů o tomto šikovném pomocníkovi přijde určitě vhod

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Obsah článku

  1. Definice
  2. Typy vibrátorů
  3. Výrobní materiály
  4. Jak jej používat
  5. Správný výběr

Co to vlastně je

Je jasné, že prostě se dá vibrátor charakterizovat jako sexuální pomůcka, která je určena k uspokojení (převážně) žen. Princip jejího fungování je jednoduchý. Pomocí zdroje energie, kterým jsou baterie, se tato pomůcka ve tvaru mužského přirození rozkmitá a tyto kmity potom přenášejí vibrace na citlivé partie ženských orgánů, čímž se v nich stimulují nervová zakončení . Výsledkem těchto vzruchů přenášených do mozku je – správně – orgasmus jako reakce na sexuální stimulaci.

Odkud přišel

Možná to bude znít překvapivě, ale původně byl vibrátor používán oficiálně jako lékařská pomůcka . Pokud jste žili kolem roku 1800 a byli jste ženou, mohlo se stát, že na základě nevhodného chování vám byla stanovena diagnóza „hysterie ze sexuálního neuspokojení s následkem anorgasmie“. Ano, čtete dobře. Je pravděpodobné, že zřejmě šlo jen o úchylnou záminku mužů-lékařů, nakolik terapeutické účinky ani sanotná existence uvedené diagnózy se později nikdy oficiálně nepotvrdily.

Od terapeutické pomůcky k léčivému strojku

Asi o sto let později, když už zřejmě úchylní lékaři byli dostatečně uspokojeni, se pozice vibrátoru změnila. Už nebyl více využíván k léčbě, ale stal se z něj „léčivý strojek pro osobní potřebu“. Tento strojek měl příznivě působit na stimulaci krevního oběhu a příznivě měl také ovlivňovat zářivou pleť. Toto období trvalo zhruba 10 let, následně se vibrátor dočkal oficiálního přívlastku sexuální pomůcky.

A přestože dnes ho voláme často Robertek, začátkem 20. století se masážní vibrátor nazýval Arnold. Revoluce nastala v roce 1968, kdy poprvé vyrobili model – Niagara – s regulací otáček na oddálení orgasmu.

 Typy vibrátorů

vibrátor typy

Vaginální vibrátor

Tento vibrátor má zvětšit tvar mužského penisu, a je určen na stimulaci vnitřních pohlavních orgánů . Doplněn může být také o různé výběžky, které jsou podle určení vhodné na stimulaci klitorisu či análního otvoru.

Můžete si prohlédnout asi nejlepší vibrátor na trhu we Vibe 2017 – netypický tvar a nejlepší vibrace jsou jeho hlavní přednosti.

Podívejte se na vibrátor We Vibe

Anální vibrátor

Od vaginálního se v zásadě neliší, avšak vyskytují se různé tvary, například zvětšující se kuličky spojené gumou nebo šňůrkou, anální kolík ukončený širokou částí, aby nehrozilo „ztracení“ se análního vibrátoru v útrobách ženy a podobně. Jinak řečeno mluvíme o vibrujících análních kolících a kuličkách.

Joydivsion XPANDER – určený tentokrát pro muže – že neni možné stimulovat anální otvor, prostatu i hrazdu? OMYL

Podívejte se na Joydivision v obchodě

Vibrátor na klitoris

Ten může být buď jako součást vaginálního vibrátoru nebo je to jeho menší kamarád, který je snadno uchopitelný dvěma prsty, případně se dá na prst i navléknout. Důvodem je zabezpečení jednoduché manipulace a stimulace klitorisu .

Le Reve Sweetie Butterfly je přesně ten typ vibrátoru, pro ženu která potřebuje k orgasmu stimulovat jak vagínu tak i klitoris

Podívejte se na multifunkční vibrátor

Vibrátor na bod G

Jedná se vlastně o vaginální vibrátor, který svým speciálním tvarováním je určen právě na stimulaci bodu G , který by svým tvarem měl stimulovat po zasunutí do vagíny.

Joydivision Sailor intense – nic via nepotřebuješ k bodu G!

Přejít do obchodu

 Vibrátory podle použitých materiálů

Gelové vibrátory

Pohodlnost gelu může být fajn, ne vždy však dívejte na nízkou cenu. U levných vibrátorů z neověřených zdrojů bez kontrolních označení CE se vystavujete riziku absorpce ftalátů. Dobrý gelový vibrátor patří k vyššímu standardu, proto to není zrovna nejlevnější varianta.

Plastové vibrátory

Tyto rozeznáte jednoduše, jejich tvar totiž připomíná doutník. Může být teoreticky jakéhokoli tvaru a barvy. Povrch je tvrdý a umožňuje dobrý přenos vibrací . Zpravidla nedisponují, narozdíl od gelových, žádnými výstupky či hrbolky.

Silikonové vibrátory

Kvalita a luxus. Silikon je příjemný na dotek, hebký, pružný a odolný . Také je zde jistota toho, že zde žádné ftaláty nehrozí a tudíž je vhodný i pro těhotné a kojící ženy.

Vibrátory z umělé kůže

Nejedná se o umělou kůži v pravém slova smyslu, i zde mluvíme o silikonu, ale v takové úpravě, že jeho povrch připomíná skutečnou mužskou kůži pro pocit jako při sexu se skutečným penisem. Při těchto vibrátorech se používají pouze lubrikanty na bázi vody. Silikonovým lubrikantem byste povrch takového vibrátoru mohli nenávratně zničit.

Kovové vibrátory

Většinou se jedná o plastové vibrátory s pokoveným povrchem, který jim dodá lesklý a mohutný vzhled. Stejně jako u plastových i tyto jsou zejména rovného doutníkové tvaru. Díky své povrchové úpravě jsou vhodné i pro alergiky a také není na místě žádná obava z uvolňování ftalátů. Omezení při použití lubrikantu při kovových vibrátorech není, vhodné jsou všechny.

 Jak používat vibrátor

vibrátor použití

Postupovat podle návodu?

Ne každé balení ho obsahuje a pokud, tak jen s velmi strohými informacemi. V zásadě platí, že před prvním použitím byste se se svým novým pomocníkem měli seznámit, prozkoumat ho a poznat . Pohrajte si s ovládáním, vyzkoušejte všechny typy a rychlosti vibrací. Nakonec ho nezapomeňte umýt . Pokud není vodotěsný, můžete použít vlhký hadřík, resp. speciální přípravky na čištění erotických pomůcek. Pokud se ho chystáte používat s partnerem, také se s vibrátorem nejdříve pohrajte sama . Začněte sama, bez stresu, použijte příjemnou hudbu k navození atmosféry a pozorujte vaše tělo jako reaguje na jednotlivé impulsy. Většina žen používá vibrátor jen na vnější stimulaci. Pokud však máte takový, který je určen na penetraci, rozhodně to vyzkoušejte. Pomalu, v klidu. V tomto případě ale nezapomeňte na použití vhodného lubrikantu.

 Jak si vybrat ten správný?

V první řadě si ujasněte v hlavě, zda máte skutečně zájem o vibrátor nebo vám postačí dildo, tedy pasivní společník bez vibrací.

Pokud jste se rozhodli pro vibrátor, pak je důležité zvážit, které místo má stimulovat. Obecně se nedoporučuje zvolit mnohem větší velikost, než má váš partner. Časem by se mohlo stát, že s partnerovou výbavou byste zůstala nespokojená. Co se týče materiálu, zde je těžko poradit a žena až zkoušením zjistí, co jí pasuje nejlépe. Doporučit snad lze jen materiál nejvíce připomínající lidskou kůži, tím se nic nepokazí. Stejně zvažte, kam chcete vibrátor používat. Nedoporučuje se tentýž používat pro anální i vaginální dráždění . Porozhlédněte se také po kouscích s „extra drážděním“. Ať už klitoris nebo bod G , pokud vás nelimitují finance, přidaná hodnota může vždy padnout vhod.

Ženy, nakopněte se k výkonům

Aphrodisia V pro ženy

Aphrodisia je svým složením určena výhradně ženám které potřebují zlepšit své libido a sexuální výkon celkově. Působí pomalu a dlouhodobě. Při pravidelném užívání brzy pocítíte ten rozdíl

složení:

  • Damiána
  • L-arginin
  • Škornice šípolistá
  • Maca

Aphrodisia je stvořená k dlouhodobému užívání, takže vedlejších účinků z přírodních složek se nemusíte obávat!

Bezpečnost
Ani tu netřeba zanedbat. Přestože se jedná o vynikajících pomocníky nejen pro osamělé ženy, intenzita a frekvence používání by měla být přiměřená tak, abyste „neopustili realitu“. Při každém použití byste také neměli zapomenout na použití lubrikačního gelu , abyste si nadměrným třením nezpůsobily poranění pokožky nebo sliznic. Nikdy nepoužívejte vibrátor který přichází do styku s análním otvorem na stimulaci vagíny a naopak. Je to nehygienické a mohlo by vám to způsobit nemalé zdravotní komplikace. Nepřehánějte to ani s velikostí a silou . Koupený vibrátor poznávejte postupně.

Na závěr

Nezapomeňte, že vibrátory slouží pouze na zpestření sexuálního života a na občasné poznání nových zážitků. Proto se stále nezapomeňte věnovat především svému partnerovi . Pokud žádného nemáte, soustřeďte se na lov živé „zvěře“ více než na umělé hračky. Přece, ačkoli je vibrátor úžasným pomocníkem a alespoň jednou by ho měla zkusit každá žena, muž je vždy muž…

Hygiena

Nikdy nezapomínejte se správnou hygienu. To se musí opakovat vždy a stále.   Čistota je totiž polka života   a platí to io sexuálním životě. Udržujte své sexuální pomůcky v čistotě, abyste předešli infekcím nebo nemocem, popřípadě nepříjemnému zápachu . Vaše zdraví je koneckonců prvořadé.

4.7/5 - (4 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist