peyronieho nemoc

Peyronieho nemoc

Je normální mít zahnutý penis?

Je zcela běžné, že penis je zahnutý mírně doleva nebo doprava když je ztopořený. Avšak pokud máte výrazněji ohnutý penis , který vám způsobuje bolest nebo potíže při pohlavním styku, navštivte svého praktického lékaře.   bolest nebo potíže při pohlavním styku, navštivte svého praktického lékaře .   Toto mohou být také symptomy Peyronieho choroby.

Obsah článku

  1. Co je Peyronieho choroba
  2. Příznaky
  3. Léčba

Co je Peyronieho choroba?

peyronieho nemoc 

Peyronieho choroba způsobuje, že penis se zakrývají ve stavu, kdy dochází k ztopoření . Tento stav většinou postihuje mužů nad 40 let, ale také se to může stát v každém věku.

 Jaké jsou příznaky Peyronieho choroby?

Příznaky Pezronieho choroby zahrnují:

 • Zakřivení penisu, když je ztopořený
 • Bolest v penisu při erekci (bolest penisu v klidovém stavu je vzácností)
 • deformující vzhled penisu, jako přesýpací hodiny
 • Ztráta délky nebo obvodu penisu

Někteří muži však bolest penisu vůbec nepociťují . Bolest se však může projevit postupem času . V těžkých případech může zahnutí penisu způsobovat sex těžkým, bolestivým ba dokonce nemožným. Peyronieho choroba také může časem vést k erektilní dysfunkci.

Co způsobuje Peyronieho choroba?

Příčina Peyronieho choroby nebyla dosud objasněna . Existují domněnky, že vzniká tehdy, když dojde k poranění penisu při erekci. Ale může se vyvynúť bez zjevné příčiny. Peyronieho choroba může být také dědičnou záležitostí.

Neinvazivní léčba Peyronieho choroby

Mnozí lidé nepotřebují léčbu, protože nemají bolest a ani to nemá vliv na jejich sexuální funkce. Tento stav se může někdy zlepšit i bez léčby.

Existují různé neinvazivní způsoby léčby, včetně léků a injekcí do postižené oblasti . Nicméně, existuje jen omezený důkaz o jejich účinnosti.

Jednou z možností léčby je terapie extrakorporální rázovou vlnou . Jde o cílené zvukové vlny, použitím ultrazvukového skeneru. Národní institut zdraví říká, že ačkoliv je použití cílených zvukových vln bezpečné, není dostatek důkazů které by prokázaly jeho efektivnost.

Chirurgická léčba Peyronieho choroby

V závažných případech je možné řešit Peyronieho nemoc chirurgickým zákrokem . Nicméně lékaři doporučují   počkat alespoň 12 měsíců, kdy může dojít ke zlepšení stavu u některých mužů bez léčby.  

Chirurgický zákrok může zahrnovat:

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...
 • Odstranění nebo odříznutí kousku kůže a připojení kůže tak, aby se penis narovnal
 • Odtránenie plochy penisu, aby se vyvážil ohyb (to může vést k zkrácení penisu )
 • Implantace zařízení na narovnání penisu

Peyronieho choroba a léčba v Anglickém jazyce

Pokud máte s Peyronieho chorobou zkušenosti, nebojte se o ně podělit v anonymní diskusi pod článkem.

4.1/5 - (7 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist