kegelovy cviky

Kegelovy cviky – zlepši si sexualitu!

Kegelova cvičení vzniklo někdy na přelomu 40-50 let 20. století, kdy Arnold Kegel publikoval své myšlenky a odhalil cvičení na zpevnění pánevního dna. Kegel byl gynekolog, který přišel na způsob neinvazivní léčby a genitální relaxace. Aktuálně se cvičení využívá i jako prevence při ochabnutí svalů pánevního dna.

Tip pro Vás
Máte problém se slabou erekcí a sexuální výdrží? Zerex je špičkový a nejprodávanější produkt na slovenském trhu! Chci si přečíst o Zerexe …

Obsah článku

 1. Vhodnost cviků
 2. Co zlepší
 3. Kde se nalézají svaly pánevního dna
 4. Cviky

Kegelovy cviky byly zpočátku určeny pouze pro ženy, avšak časem se zjistilo, že neřeší jen ženský problém odchýlení pánevního dna, které vznikly při porodu ale také zlepšuje ženskou a mužskou sexuální stránku. U žen se projevují Kegelovy cviky na schopnosti nejen rychlejšího vzrušení ale i dosahování samotného orgasmu. U mužů zase posilují schopnost dosahovat pevnější erekci a dokonce částečně řešit problém předčasné ejakulace.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Totiž pokud se neprotáhnete svaly pánevního dna, svaly postupně atrofují.

 Pro koho jsou vhodné?

 • pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání
 • ty, co trpí bolestmi zad
 • ty, který trpí Inkontinencí
 • pro ženy v menopauze
 • pro ženy, kterým byla odebrána děloha
 • pro lidi, který trpí nevysvětlitelnou neplodností
 • pro ženy, které již prošly porodem
 • p re ty, které chtějí mít lepší sex a orgasmus
 • pro muže, který trpí problémy s prostatou
 • ty co trpí předčasnou ejakulací a slabou erekcí

Co zlepší Kegelovy cviky

 • zamezí únikem moči
 • schopnost dosahovat lepších a častěji orgasmy
 • omezí předčasné ejakulaci a prodlouží sexuální akt
 • zpevní erekci
 • zdravější prostata

 Kde se nalézají svaly pánevního dna?

  Kegelova svalstvo můžeme určit u žen jednoduchým způsobem, a to tak, že při močení se snažíme tento proces přerušit.  

U mužů je to s močením podobně, avšak existuje ještě jeden způsob. Muži dokáží při erekci mírně pohybovat s penisem – to jsou také svaly pánevního dna. Výhodou je, že některý muži dokáží pohybovat s penisem i při slabší erekci . Na ty svaly, které jste na to použili, se pak aplikují Kegelovy cviky .

Zkoušku močí nebo erekcí berte však pouze jako občasnou zkoušku, nedoporučuje se provádět Kegelovy cvičení při močení.

 Jak cvičit Kegelovy cviky?

Před samotným cvičením zkuste ještě jednou lokalizovat své svaly, jak byste se pokoušeli zadržet moč. Důležité je, aby se žádné jiné svalstvo tehdy nepoužívalo (břišní, stehené ani sedací.)

Na prvním cvičení si dejte záležet . Při praktikování můžete stát i sedět. Pokuste se tedy stáhnout svaly na zadržování moči a pocítíte uvnitř mírně stažení (muži kolem močové trubice a ženy kolem vagíny a částečně i svěrače). Po stažení následně uvolněte a v krátkých intervalech to střídejte. Pokud Vám to už nedělá problém, intervaly zadržování a uvolňování zvětšujte (např. Stáhněte na 10 sekund a uvolněte). Při cvičení byste neměli pociťovat žádnou bolest.

Další cviky pro ženy
kegelove cviky pro ženy aj muže

Zdroj: Primar.sme.sk

Na videu si můžete prohlédnout, které svaly se při cvičení zapojují

Cvičení je zcela nenáročné, lze jej prakticky provádět kdekoliv a kdykoliv. další cviky si můžete podívat i na portály zdravie.sk

Pokud hledáte dlouhodobé a přírodní řešení při problémech se slabou erekci, nedostatečným sexuálním apetitem či slabou výdrží, Zerex může být tím ideálním řešením. Jde o nejprodávanější doplněk na erekci!

Závěr

Na závěr je třeba ale podotknout, že Kegelovy cviky nepomohou každému a na každý problém, proto je nutná i konzultace s lékařem při závažných problémech.

Pokud máte s Kegelovy cviky zkušenosti, podělte se s nimi v diskuzi pod článkem. Pomůžete tak lze ostatním čtenářům. Pokud máte nějakou otázku, můžete se na ni zeptat a odpovědět už na položené otázky, Diskuse je anonymní.

 

 

4.4/5 - (7 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist