Yohimbin

Yohimbin – neprávem zakázán?

Yohimbin je alkaloid, které jsou charakteristické svým aktivním fyziologickým účinkem na lidi a živočichy. Jde o alkaloid z afrického stromu „Pausinystalia yohimbe“ (konkrétně z jeho kůry). Kůra tohoto stromu obsahuje ještě asi 10 dalších alkaloidů, které se více či méně podílejí na fyziologickém účinku na člověku.

Obsah článku

 1. Výskyt
 2. Upozornění

Látka Yohimbin je oficiálně a s doloženými účinky využíván ve veterinářství, kde se používá hlavně na zvrácení sedace u psů. U lidí se ve velkém využívá při léčbě erektilní dysfunkce , ale jako u mnoha jiný preparátech, zatím   nebyly oficiálně dokázáno je účinky na člověka, resp. na léčbu impotence  . Je součástí mnoha preparátech na podporu hubnutí.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

 yohimbin

Yohimbin – jak se používá?

V tradiční medicíně, hlavně v minulosti, byl a stále je využíván jako silné afrodisiakum . Časem se začaly zkoumat jeho účinky a jak bylo zmíněno, oficiálně se používá jako účinné léčivo ve veterinární oblasti. Při léčbě erektilní dysfunkce ho sice nezařazujeme mezi oficiálně léčiva, avšak účinky na impotenci jsou v jistých případech značně pozoruhodné. Jistý výzkum dokázal významný rozdíl mezi účinky Yohimbine a placebo efektu. Během tohoto výzkumy byly nepřímo prokázány pozitivní účinky Yohimbine k léčbě tohoto onemocnění, čímž se samozřejmě zlepšil sex . Při požití má pozitivní vliv na stimulaci nervové soustavy a také ve významné míře rozšiřuje cévy.

Věděli jste, že?

Při pálení kůry Yohimbin způsobuje halucinogenní účinky, které byly podobně jako afrodiziakum, využíván hlavně v minulosti při různých, i sexuálních obratech. 

Yohimbin účinky

Yohimbin, resp. strom ze kterého pochází tato sloučenina se označuje i „stromem lásky“. Je to díky účinkům, které prokázal v sexuální oblasti:

 • přírodní afrodiziakum,
 • zvyšuje libido,
 • zvyšuje sexuální aktivitu,
 • zabezpečuje pevnou erekciu.

Ďalšie pozoruhodné účinky jsou:

 • je účinný při redukci hmotnosti,
 • tělu dodává energii,
 • podporuje uvolňování adrenalinu,
 • má omlazující účinky,
 • urychluje hojení ran,
 • odbourává tuk z cév,
 • podporuje mentální zdraví.

 Kde ho najdeme?

Yohimbin se v praxi využívá v dvou stavech , tedy ve dvou formách. Jedna je ve formě čistého Yohimbine (chloridu) a druhá forma je tzv. sumární suchý extrakt , při kterém se tvrdí, že má lepší účinky.

V Americe se Yohimbin zakázal prodávat jako lék k léčbě erektilní dysfunkce, zato v afrodisiaka a v doplňcích na podporu erekce a libida je využíván téměř všude. V Evropě se země, pokud EU nenařizuje jinak, řídí vlastními zákony. U nás byl kdysi volně prodejný a používal se k léčbě ať impotence nebo obezity. Postupně se však prodej jakýchkoliv produktů s obsahem Yohimbin zakázal a dostat se k němu dalo pouze prostřednictvím léků na lékařský předpis.

Aktuálně, ale Yohimbin zakazuje Evropská unie! To znamená, že ho není možné zakoupit nikde v rámci ČR a EU. Proto pokud objevíte internetový obchod s prodejem Yohimbine, raději se mu vyhněte.

Yohimbin a užívání

Doporučená denní dávka ve formě chloridu se pohybuje na úrovni 10mg, při suchém extraktu se povoluje až 1 gram Yohimbine. Nedoporučuje se užívat dlouhodobě.

Podpora erekce

Pokud hledáte Yohimbin kvůli zlepšení erekce a zvýšení sexuální výkonnosti, zkuste se podívat na následující produkty, které jsme pro vás důkladně vybrali. Obsahují kombinaci bylin, které podpoří váš sexuální apetit a erekce bude tvrdá jako nikdy předtím. Nejlepší však je, že jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Formy Yohimbin

Yohimbin se vyrábí v různém provedení a to v sušené a v tekuté formě. Sušenou formu najdete především v sypaném čaji nebo si čaj můžete připravit iz Yohimbin drtě. Vyrábí se také ve formě prášku a tablet. Tekutý extrakt je často součástí tinktury a kapek. Ve fitness průmyslu se používá jako přísada do tablet nebo prášků na spalování tuků. V průmyslu zaměřeném na sexuální zdraví ho lze nalézt v produktech na zlepšení erekce.

 Upozornění

Účinná látka yohimbin má nejen fyziologické ale i psychologické účinky a je možné se předávkovat, proto nepřekračujte doporučené dávkovanie.

Pri vysokých dávkách může být být vyvolána silná úzkost. Dále působí jako inhibitor monoaminoxydázy. Tento inhibitor způsobuje vážné nežádoucí reakce při kombinaci s jinými potravinami obsahujícími tyramin (např. Sýr, červené víno) a dále s některými volně prodejnými léky, které obsahují fenylopropanolamin.

Tuto látku by také   neměli konzumovat lidé, kteří se léčí na krevní tlak, mají onemocnění srdce, poruchy ledvin a jater.  

Vysoké dávky a tudíž nadměrný příjem se projevuje většinou opačným účinkem než běžně a to slabostí, vyčerpáním a následnou paralýzou. Ve výjimečný případech může dojít až k usmrteniu.

Najčastejšie nežádoucí účinky jsou: pocení, bušení srdce, bolesti břicha, závratě, slabost, rapidní pokles tlaku.

Pokud máte s yohimbin zkušenosti, podělte se s nimi v diskusi s ostatními čtenáři. Diskuse je plně anonymní.

Zkušenosti s Yohimbin

V zemích, kde je Yohimbin povolen se běžně Yohimbin přidává do fitness výrobků a do přípravků na podporu erekce, zda pro celkové zlepšení sexuálního života. Ačkoli jeho nesprávné použití může způsobit vážné ohrožení zdraví, i zde platí slovní spojení: „Zakázané ovoce chutná nejlépe“. Lidí láká, protože slibuje výrazné zhubnutí a zlepšení sexuální výdrže. Vzhledem k tomu je i mnoho zkušeností s ním. Lidé si ho pochvalují, nevědí bez něj žít a neustále ho vyhledávají. Někteří však nepocítili žádný účinek Yohimbin a některým způsobil srdeční problémy a depresie.

Vaše nejčastější otázky ohledně Yohimbinu

Čo je to Yohimbin?

Yohimbin nebo Yohimbe je alkaloidní sloučenina, která pochází ze stromu „Pausinystalia yohimbe“, který roste převážně v Africe. Už od nepaměti se používá v léčitelství k léčbě erektilní dysfunkce a na redukci hmotnosti. Bohužel vzhledem k tomu, že přípravek disponuje vážnými negativními účinky, je jeho používání omezeno. V potravinářství a v doplňcích výživy je na území EU zakázaný.

Ako funguje Yohimbin?

Yohimbin přestože je na našem území zakázání, má mnoho pozitivních účinků. Mezi jeho top účinek jednoznačně patří jeho pozitivní vliv na erektilní dysfunkci. Je výborným prostředkem na spalování tuků. Používají ho sportovci na redukci hmotnosti a na zvýšení energie a fyzické sily.

Prečo je Yohimbin zakázán?

Yohimbin je zakázán protože kromě jeho blahodárných účinků na zdraví, může způsobit fatální následky. Při jeho nadměrném užívání, nebo při jeho nevhodné kombinaci s jinými léky či dokonce potravinami, může způsobit problémy s dýcháním, třes rukou, svalové křeče, bušení srdce, nemluvě o prudkém zvýšení krevního tlaku. Lidem s problémy kardiovaskulárního systému může způsobit i infarkt.

Koľko stojí Yohimbin?

Yohimbin je sice zakázán, ale určitě se setkáte s nelegálním prodejem, kterým ohrožujete nejen své zdraví, ale i svou svobodu. Na černém trhu se cena Yohimbine pohybuje od 7 € za 10 gramov.

Kde se dá koupit Yohimbin?

Prodej Yohimbin je v zemích EU zakázán. V některých zemích je dostupný a běžně se používá jako přísada do doplňků výživy. Znamená to, že ačkoliv si ho můžete zakoupit v jiné zemi, produkt s obsahem Yohimbin nemůže překročit hranice země, kde je zakázán.

4.4/5 - (11 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist