penis

Penis

Penis a vše, co chcete vědět

penis

Tolik jsme už o něm slyšeli a většina by přesto měla problém jasně odpovídat na otázku, z čeho se skládá, na co přesně slouží, či jaké problémy ho mohou potkat. Jak to tedy je?

Obsah článku

  1. Co je penis
  2. Anatomie penisu
  3. Správná délka
  4. Problémy
  5. Infekce

 Co vlastně je penis a na co slouží

Penis (člověka) je mužský pohlavní orgán, jehož úkolů spočívá ve dvou základních bodech. Tím prvním je vývod moči z těla muže . Moč, který je jako odpad tělem zpracován se ukládá v močovém měchýři, z něhož vede následně močová trubice, která končí právě v penisu. Právě prodloužení uretry do penisu se z evolučního hlediska u mužů stalo, zdá se, ideálním řešením. Druhou podstatnou úlohou penisu je jeho rozmnožovací funkce , resp. Jeho schopnost zajistit výron semene a tím i to, že se mužská spermie dostane k ženskému vajíčku, ale je také zajištěn odvod ejakulátu při poluci a masturbaci. Tuto funkci penisu pomáhá zajistit jeho stavba díky erekci a také prostata.

Z čeho se skládá penis

Penis složení

Složení penisu je z větší části tvořeny porézním houbovitým tkání, které vytváří tři topořivá tělíska . A sice mluvíme o párovém dutinkové tělese a nepárové tělese. Penis je v zásadě válcovitý orgán ze dvou dutinkových těles pro pohlavní úd a močovou trubici. Vnější ochranu penisu zajišťuje kůže, která je na konci penisu tenká a volně pohyblivá. Je to předkožka . Na konci penisu se nachází žalud , který je kónického tvaru a je jemně zploštělý. Při vnější straně penisu je vazivový obal, hrubý asi 2mm, který vysílá do nitra trámčeky, které vytvářejí s dutinkami vazivové útvary . Do těchto útvarů pak ústí drobné tepny a vyúsťují z nich odvodové žíly.

To, že tkáň penisu je duté, pórovité má významnou roli při erekci. Ta je možná právě a zejména díky tomu, že při vzrušení se tyto dutinky naplní krví , penis se zvětši a zůstane tvrdý. Tento reflex pochází z bederní oblasti a jeho hlavním iniciátorem je prostata.

 Délka penisu

délka penisu

Toto téma je opravdu neutuchajícím předmětem mnoha diskusí, ať už mezi muži nebo ženami. Mezi laickou veřejností panuje přesvědčení, že mužova sexuální výkonnost má co dočinění s délkou jeho penisu. Odborná veřejnost – sexuologové však toto sttriktne odmítají. Podle sexuologů, průměrná délka penisu v Evropě je 6-10cm v klidu a 12-19cm při ztopoření . Penis, který při ztopoření nepřesáhne 7cm se nazývá mikropěna. Naopak jsou jedinci, u kterých se vyskytla abnormální délka penisu přes 30-40cm. Hovoříme však o ojedinělých případech

Nejčastější problémy s penisem

Erektilní dysfunkce

Erekce je tedy projevem toho, že v penisu se nahromadí krev, která způsobí ztvrdnutí a vztyčení penisu. To připraví muže jako samce na pohlavní styk a rozmnožování. K erekci dochází po různé sexuální stimulaci před samotným pohlavním stykem. Různé faktory – srdečně-cévní, endokrinologické, nervové či psychické však mohou způsobit, že k takové erekci dochází nedostatečně či vůbec. Tehdy mluvíme o erektilní dysfunkci. Při erektilní dysfunkci je tedy podstata problému v tom, že penis se dostatečně, navzdory stimulaci, neprokrvují a nedochází k jeho vztyčený a ztvrdnutí.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

eJoy

ejoy logoPreparát na stimulaci správných funkcí při dosahování erekce eJoy, Vám výrazně pomůže při pravidelném užívání schopnost dosahovat erekci. Pozitivně ovlivňuje také na prostatu, co patří také mezi časté problémy této skupiny mužů.

Obsahuje až 24 tabletek v jednom balení a stačí ho užít přibližně 30-60 minut před pohlavním stykem. Pravidelným užíváním se účinek zlepšuje.

Složení:

  • Maca, Tribulus terrestris, Chilli extrakt, Saw Palmetto
  • L – arginin, citrulin, Vitamíny C a D

Netřeba čekat. Dostupné řešení, na které není nutný lékařský předpis je tu i pro Vás.

To může být důsledkem stresu, únavy, či akutní nemoci. O „chronické“ erektilní dysfunkci mluvíme až tehdy, pokud takový problém přetrvává několik měsíců. Je třeba říci, že erektilní dysfunkce není nezvratný stav. V závislosti na příčiny jejího vzniku ji lze odstranit změnou životního stylu, návštěvou psychologa, sexuologa . V některých případech pomůže chirurgický zákrok . V dnešní době stejně mohou pomoci kvalitní doplňky výživy , kterých je na trhu opravdu dostatek. Nejsou všelékem, avšak některé díky kombinaci přírodních výtažků mohou problém s erekcí pomoci vyřešit.

Předčasná ejakulace

Muži, kteří mají problémy s předčasnou ejakulací nedokáží ovládat tento biologický projev dostatečně dlouho na to, aby uspokojili svou partnerku. Při tomto problému dochází k ejakulaci již velmi brzy po vniknutí do partnerky, v těžkých případech, dokonce ještě před samotným vniknutím. To může mít neblahý vliv na partnerský život a díky tomuto problému mohou oba partneři být frustrovaný. Názory na příčiny předčasné ejakulace se liší a ustálený názor neexistuje.

Vimax

vimax 1Vimax je výživový doplněk zaměřený na zlepšení erekce a prodloužení pohlavního styku, tedy i léčbu předčasné ejakulace . Na trhu je již 15 let a mnoho mužů s ním má pozitivní zkušenost.

Vimax se užívá pravidelně na dlouhodobou regulaci problémů s erekcí či předčasnou ejakulací. V jednom balení najdete až 30 tablet , což je přesně dávka na jeden měsíc.

Složení Vimax:

  • Paprika Cayenne, Avena Sativa
  • Ginko biloba, Saw Palmetto

Pokud netrpíte těžkou formou předčasné ejakulace, Vimax vám může přinést prodloužení styku až o několik minut.

Faktem je, že i toto je problém řešitelný . Pokud se jedná o psychickou příčinu, může pomoci sexuolog, v jiných případech může pomoci pravidelný trénink či použití přípravků na oddálení ejakulace , které penis částečně znecitliví a tak dochází k jemnější stimulaci, kterou muž následně lépe ovládá.

 Pozor na různé infekce a kvasinky

Ať už je získáte u partnerky nebo v místní plovárně je jedno. Každopádně ani tento problém netřeba brát na lehkou váhu a rychle se ho zbavit. To, že něco není v pořádku, může naznačit zarudlá pokožka na penisu a v jeho okolí, různé vyrážky, fleky , zda ztráta pružnosti předkožky a její časté praskání. Výjimkou není ani svědění, pálení a problémy při močení . Pokud máte jakékoli podezření nebo obavy, určitě navštivte svého lékaře.

Pokud máte nějaké dotazy nebo podněty do diskuse, můžete se s nimi podělit ve fóru pod článkem. Diskuse je anonymní.

4.5/5 - (4 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist