ginko biloba

Ginko Biloba

Ginkgo Biloba, poklad z Číny

ginko biloba

Rostlina, o které jsme již mnoho slyšeli, ale ne každý s ní přišel do styku a vyzkoušel její účinky na vlastní kůži.   Co vlastně ginko dokáže a proč se o něm tolik mluví?  

Obsah článku

 1. Vlastnosti
 2. Prospěšný zázrak
 3. Pozitiva
 4. Dávkování

Co je Ginkgo biloba

Mluvíme o stromě z čeledi ginkovitých . V současnosti je to jediný zástupce třídy ginko. Nejvíce se těmto rostlinám dařilo v druhohorách, ale postupně s příchodem třetihorního ochlazení jejich výskyt postupně ubývá. Ve své době, podle některých odborníků, prý právě ginko biloba umožnilo rozmach dinosaurů.

Výskyt stromů ginkga biloba

ginko biloba strom

Přestože ve svých nejlepších časech se vyskytovaly ginkovité rostliny téměř po celém světě vrámci mírného až teplého pásma, v současnosti se poslední druh přirozeně vyskytuje už jen v Číně , na malém území pohoří Tian Shan. Najdeme ho však iv jiných končinách, zde však už nemluvíme o přirozeném výskytu. S oblibou se jako okrasná dřevina vysazují v různých parcích a okrasných zahradách. Jeho druhové jméno symbolizuje charakteristický tvar jeho listů ( biloba = dvoulaločný ).

Ginko biloba jako zdraví prospěšný zázrak

Jedinečnost jinanu

Ginko je opravdu jedinečné. A to díky látkám, které obsahuje. Mluvíme o takzvaných Ginkgolidů , které opravdu neobsahuje žádná jiná rostlina. Tyto látky mají ochranný účinek na lidské buňky a pomáhají ničit i volné radikály a dokážou pomáhat i při problémech kůže, plicních komplikacích a také podporují krevní oběh .

Listy plné zdraví

Hlavní složkou těchto listů jsou zejména flavonoidy, organické kyseliny, fenolické látky a jiné. Díky kombinaci, která je pro listy jinanu charakteristická, může čaj nebo doplňky výživy z listů jinanu pomáhat zlepšovat krevní oběh, odstranit problémy se studenými končetinami, prokrvením mozku také příznivě ovlivnit paměťové schopnosti .

Plody

U nás méně známé a využívané, avšak i plody jinanu obsahují řadu zdraví prospěšných látek. Plody jinanu mají velikost třešně, žlutý olejovitý obal se semínkem uprostřed. Zejména tyto semínka obsahují mastné kyseliny, lipidy, ginkgetín, ginkgolid a jiné. Jsou také bohaté na škrob, proteiny a obsahují široké spektrum vitamínů či magnézium .

 Pozitivní zdravotní účinky na muže i ženy

Účinky jinanu jsou opravdu bohaté. Především zlepšuje zdraví krevního oběhu a celého kardiovaskulárního systému.

 • Zlepšuje krevní oběh
 • Podporuje činnost mozku a zlepšuje paměť
 • Ginko biloba normalizuje krevní tlak
 • Pomáhá snížit riziko infarktu
 • Pomáhá upravit nepravidelnou činnost srdce
 • Pomáhá při problémech s ledvinami a játry
 • Preventivně může působit proti různým onemocněním poškozujících zrak
 • Má antibakteriální účinky a pomáhá hojení ran
 • Ginko biloba potlačuje alergické reakce, zejména při astmatu
 • Pomáhá při více kožních problémech či při problémech s močením

U mužů svými účinky může ginko biloba pomoci vyřešit problémy s erekcí . Je to právě díky jeho příznivým účinkem na zlepšení krevního oběhu. A protože nekvalitní erekce je odrazem špatného průtoku krve, je právě ginko vhodným pomocníkem. Mužská část populace je také náchylnější k infarktu. Zde svým působením na kardiovaskulární systém může ginko toto riziko snížit.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Ženy ocení , kromě výše uvedených zdravotních benefitů i schopnost jinanu zlepšit přenos nervových signálů mezi jednotlivými nervovými buňkami. To ocení zejména ženy, které mají problém s dosažením orgasmu . Nakolik orgasmus je výsledkem obrovské nervové aktivity, právě problém sprenosom nervových vzruchů může být příčinou, proč žena nemůže dosáhnout orgasmu nebo jej dosáhne jen těžko. Tento problém může ginko bilobapomôcť odstranit.

Nejlepší Ginko

Ginko 2500mg

 ginko 25020mg

Toto je nejsilnější forma Ginko biloby, jakou můžete na trhu najít. Pro srovnání – běžné extrakty z Ginka obsahují pouze okolo 40-60 mg účinné látky z listu.

Účinky ve zkratce:

 • zlepšuje cévní systém a oběh
 • zlepšuje paměť
 • detoxikuje
 • obsahuje antioxidanty
 • afrodiziakum, které zlepšuje např. erekci

Jde o doplněk stravy, v zásadě nemá nežádoucí účinky, stačí se držet dávkování.

 Kolik Ginko biloba je tak akorát

Nakolik doplňky výživy, čaje a jiné přípravky jinanu obsahují množstí aktivních látek přirozeně se vyskytujících v této rostlině, třeba být při jeho použití i zdravě opatrný a držet se zásady všeho moc škodí. Například nadměrnou konzumací syrových plodů jinanu byste si mohli ublížit, protože obsahují látky, které z těla odbourávají vitamin B6.

Bez ohledu na formu užívání byste neměli požívat více jako 50-60mg účinných látek denně první dny a více než 120-140mg denně při následném dlouhodobém užívání. Pokud se rozhodnete pro některý z doplňků výživy, řiďte se přiloženými pokyny. Pokud preferujete pití čaje, jeden šálek denně, ve které bude čajová lžička listů jinanu postačí.

Kombinujte Ginko s jinými

Tím, že Ginko působí jako efektivní přírodní afrodiziakum, můžete dosáhnout podstatného zlepšení v sexuální sféře. Pro zesílení účinků této zázračné bylinky doporučujeme kombinovat s jinými bylinami, které mají velmi podobný účinek. Pro příklad můžeme uvést například Macu , Saw Palmetto , Ženšen a další …

Preparáty s Ginko

Preparát Množství Ginka Čemu slouží Cena a koupě
Vimax – recenze 100 mg slabá erekce, předčasná ejakulace Koupit za 650 kč
Andrimax – recenze 20 mg erekce, libido Koupit za 1350 kč

Vedlejší účinky

Ginko biloba se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy a také by ho neměli užívat lidé, kteří mají sníženou srážlivost krve. Dlouhodobým užíváním jinanu dochází právě k efektu snížení srážlivosti krve. Jinak při správném dávkování nejsou pozorovány žádné kontraindikace či nežádoucí účinky.

Na závěr

Ať už máte v plánu zlepšit svůj celkový zdravotní stav, zbavit se problémů s erekcí či s dosažením orgasmu, ginko biloba vám bude dobrým pomocníkem. Díky jeho účinkům ho lze považovat i za afrodiziakum a může také pomoci zvýšit libido. Žádné zázraky na počkání ale nečekejte. Chcete-li z účinků tohoto starého stromu vytěžit co nejvíce, rozhodně vytrvejte při jeho užívání co nejdéle a sami se přesvědčíte. Jeho zdraví prospěšné vlastnosti znali lidé již ve starověku a používáme ho dodnes. Je na to důvod.

Pokud máte s ginko biloba zkušenosti, podělte se s nimi v diskusí pod článkem. Vaše názory si ceníme a jsou samozřejmě anonymní.

4/5 - (8 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist