Lapacho

Amerika . Zdroj nekonečného množství bylinných preparátů na léčbu slabé erekce a libida . Za to vděčíme především indiánskému kmeni Inků , jejichž 1000 roční tradiční medicína pomáhá dokonce ještě i v současnosti. Lapacho, stejně jako většina preparátů pochází z Jižní Ameriky.

Obsah článku

 1. Léčivé účinky
 2. Ve formě nápoji
 3. Upozornění

Strom Lapacho

Extrakt se získává se se stromu Lapacho Tecoma především z odrůd Morado a Colorado . Tento strom roste v zemích Jižní ameriky jako je Brazílie, Peru, Argentina či Bolívie. Průměrně dosahuje výšky 15 až 20 metrů a některé stromy se dožívají i 7 00 let . Nápoj/čaj se připravuje z vnitřní strany kůry , která je červenavé barvy. Kůra po zalití vodou na způsob čaje vyniká svou vůní a mírně sladkou chutí . Používá se nejen jako léčivý nápoj ale i pro svou výjimečnou chuť.

 Léčivé účinky

Mezi jeho nejlepší účinky rozhodně patří   schopnost výrazně podporovat imunitní systém a také schopnost detoxikovat  , resp. odstraňovat těžké kovy z těla. Mezi další výhody rozhodně patří účinek podobný antibiotiku samozřejmě čistě na přírodní bázi. Čaj Lapacho je také vynikajícím bojovníkem proti rakovině . Jisté výzkumy naznačily zpomalování rozvoje, tedy šíření nádorových buněk v těle. Dobře poslouží i z pohledu prevence nádorových onemocnění.

Prokázali se také významné účinky na lidské orgány. Chrání a podporuje především játra a ledviny . Z pohledu trávicí soustavy ji posiluje a také zlepšuje látkovou přeměnu. Při jeho pozitivních účincích se nevyhýbá ani cévní soustavě , kde zlepšuje krevní oběh a chrání a posiluje srdce.

Na závěr nemůžeme vynechat ani jeho blahodárné účinky při léčbě slabé erekce . Nepůsobí tak přímo jako např. Maca , zato však řeší mnoho problémů, které přímo či nepřímo vedou k tomuto onemocnění. A to tak, že zlepšuje již zmíněný krevní oběh a srdce, působí močopudně, uklidňuje nervový systém nebo zlepšuje stav diabetikům.

Tak si to shrneme:

 • detoxikuje a očišťuje od těžkých kovů
 • aktivuje potní žlázy
 • působí uklidňující na nervovou soustavu
 • odstraňuje hnis a vyrážky
 • má močopudný účinek
 • snižuje bolest a migrénu
 • působí protizánětlivě
 • používá se k léčbě sexuálních dysfunkcí
 • pomáhá léčit leukémii
 • má protirakovinné účinky
 • zabíjí některé druhy plísní a bakterií
 • zlepšuje krevní obechi, cévní systém a srdce

Lapacho – příprava nápoje

Video je sice v polštině, ale jako ukázka přípravy postačí

Příprava čaje z kůry tohoto stromu se připravuje poměrně jednoduše . Většinové informace udávají 3 až 6 čajových lžiček Lapacha (1-2 polévkové lžíce) nasypeme do 1 litru vody , kterou přivedeme k varu aa vaříme přibližně 5 minut , následně necháme louhovat přibližně 15 minut.

Tento nápoj můžeme pít teplý nebo naopak, studený . Jeho chuť a vůně částečně připomínají dubovou kůru s citronem . Čaj můžeme také dochutit, například medem.

Některé zdroje uvádějí, že takto připravovaný čaj lze podávat 2 až 3 týdny, následně týden vynechat a znovu. Jde o výbornou očistnou a detoxikační kúru.

Pokud však nemáte čas na výrobu čaje z lapacha, můžete si pro něj zajít do jakékoliv lepší čajovny , kde vám ho připraví profesionálové.

Správný výběr

Při nákupu této kůry doporučujeme vždy pozorně přečíst popis balení , nakolik se často prodává velmi nekvalitní kůra. Často se také setkáváme s tím, že v balení sice najdete kůru z Lapacha, ale jde o druh bez pozitivních účinků. Preferují se pouze odrůdy Colarado a Morado.

 Nežádoucí účinky Lapacha?

Informace o negativních účincích jsme v českém ani slovenském prostředí nenašli a často se v různých zdrojích tvrdí, že žádné nejsou. American Cancer Society ale tvrdí, že při vysokých dávkách dochází k toxicitě lidského těla . V o svých tvrzeních jdou ještě dál, na jedné straně sice tvrdí, že Lapacho prokazatelně ničí rakovinné buňky, při dávkách potřebných k tomu, aby tento proces nastal, dochází k jiným negativním projevům na lidském zdraví.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Pokud máte s lapacha zkušenosti, podělte se s čtenáři o své zkušenosti v diskusi pod článkem. Diskuse je anonymní.

5/5 - (2 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist