libido

Libido nebo ztracená sexuální touha

libido

 Pečujte o své libido

Libido respektive pohlavní pud znamená sexuální touhu, někdy se mu říká i sexuální apetit . Jde o souhrn na sebe navazujících vrozených reflexů ovlivněných hormonální činností, jejichž výsledkem je nechuť na sex . U pohlavně dospělých jedinců vzbuzuje touhu po páření. Pud, který slouží na sbližování a zachování druhu. Označuje i základní pudovou energii a sexuální touhu, která vyvěrá z podvědomí a zaměřuje se na dosažení slasti. Chuť a vášeň podporuje i jídlo, které jíte. Např. mandle a ořechy, které udržují vaše hormony v rovnováze. Jezte je zlehka opražené a vaše pohlavní orgány budou ve skvělé formě.

Obsah článku

 1. Co je libido
 2. Snížené libido
 3. Libido u žen
 4. Léčba u žen
 5. Libido u mužů
 6. Léčba u mužů

Příčina sníženého libida

Stojí za tím snížená produkce gonadotropních hormonů LH a FSH , řídících činnost pohlavních žláz a tím je Vaše libido ochromeny. Při erotickém stimulování (něžnostech, pohledech, slovech) vylučuje hypotalamus (část mozku řídící hypofýza a jeho prostřednictvím mimo jiné pohlavní žlázy) hormony, které v hypofýze vytvoří vlastní sexuální hormony LH (luteizační hormon) a FSH (folikuly stimulující hormon).

Tyto hormony pak například u žen putují krví k vaječníkům a stimulují tam produkci pohlavních hormonů gestagenů (hormonů, jejichž funkcí je zejména příprava pohlavních orgánů k těhotenství), u mužů ovlivňuje tvorbu testosteronu (mužského pohlavního hormonu, nezbytného mj pro správnou tvorbu spermií ve varlatech ). Snížení a ztrátu libida mohou vyvolat jednak psychologické faktory , například stres v důsledku pracovního vytížení, manželského konfliktu nebo zármutku. Také problémy fyzického rázu , ke kterým se řadí únava, nemoci nebo užívání léků (zvláště uklidňujících nebo léků na snížení krevního tlaku).

[wp-svg-icons icon=“bullhorn“ wrap=“i“] Libido – v medicíně termín vyjadřující pohlavní touhu a její intenzitu. V psychoanalýze jeden ze základních životních pudů a zdrojů energie. Pokles libida může být příznakem některých chorob např. hormonálních, duševních, ale i celkově zhoršeného zdravotního stavu lat. libido, libidinis – žádostivost

příznaky ztráty

  • Pokles zájmu o pohlavní styk, ztráta radosti a rozkoše ze sexu, neschopnost dosáhnout orgasmu
  • Iniciátorem sexu je vždy jeden z partnerů , druhý se může cítit i přinucen
  • Při sexu chybí propojení a sdílení
  • Mizí i další fyzické doteky během dne a při setkání
  • Sex je rutinní a mechanický
  • Dotyčný nemá sexuální fantazie ani myšlenky (nebo minimálně)
  • K sexu dochází maximálně dvakrát do měsíce

 Jak je to u žen

Většina dospělých žen by skvělý vztah mezi osobou mužského a ženského pohlaví popsala jako mnoho rozhovorů, sdílení, emocionální vazbu či pocit „lásky“ . Moderní studie však ukazují, že u párů se bližší vztah rozvine až prostřednictvím dotyků a něžností spíše než vyprávěním samotným. A intimita naroste skrze příjemné, naplňující milování. Problémy s libidem u ženy mohou vážně podkopat celý vztah.

Pravdou je, že problémy s libidem u žen mohou partnerskou intimitu zruinovat. Nedostatek sexuálního vzrušení a touhy a neschopnost dosáhnout orgasmu mohou u partnerů vytvořit pocit odcizení, nemilovanosti nebo ponížení. Vztah, ve kterém žena trpí nízkým libidem a sex vnímá jako povinnost nebo laskavost prokázanou muži, povede do problémů. Nezáleží na tom, zda v něm funguje intimita během „rozhovorů“ mezi partnery, problémy s libidem u ženy mohou vážně podkopat celý vztah.

Rodina , prarodiče, malé děti, pracovní vytížení, společenský život – to vše ubírá ženě sílu a čas, pokud jde o sex, zvláště pokud trpí problémy s libidem a sex její nepřipadá vzrušující! Léčba léky, stres nebo obecné problémy se zdravím mohou narušit přirozené sexuální reakce těla.

Okolo 80% žen řeklo, že je pro ně „velmi důležité“ udržet uspokojující sexuální život. Avšak až polovina žen na světě přiznala, že v současné době trpí poklesem sexuální touhy, a dvě třetiny řekli, že během posledních pěti let je sex začal méně zajímat a přemýšlí o přípravcích na podporu ženského libida pro zlepšení své sexuální vášně. Kromě toho, co se menší sexu žádostivosti u žen týká, u žen se projevují i ​​ symptomy menopauzy , včetně návalů horka, nespavosti, podrážděnosti, deprese a suchosti genitálií.

Průzkum BBC

Co pomůže ženám

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je speciálně navržen přírodní přípravek na zvýšení libida u žen. Podpoří jejich sexualitu i chuť na sex. Přečíst si o přípravku Aphrodisia V [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

 Snížení sexuálního apetitu u mužů

Snížené libido u mužů se objevuje méně často, než u žen. K nejčastějším příčinám nechuti na sex patří obezita, spojuje se s ní totiž i hodně psychických problémů , zejména nízké sebevědomí. Rizikovými faktory jsou pití alkoholu, kouření cigaret , užívání drog. Snížení libida způsobuje i dlouhodobý stres , úzkosti, neléčené deprese nebo traumatu z dětství. Stejně tak může být příčinou sníženého libida i zatím neprojevená homosexualita.

Co pomůže mužům

Ejoy Ejoy
Nejnovější přípravek eJoy, který je vyroben v Anglii, Vás okamžitě nakopne k sexuálním výkonem . Přečíst si o přípravku eJoy [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…
Zerex Zerex
Zerex je v Česku dlouholetý reprezentant silné erekce a zvýšeného libida. Přečíst si o přípravku Zerex [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

 Jak zvýšit libido

Dobrou zprávou je, že se s nedostatkem sexuální touhy dá vždy něco dělat. Jen se problém nesmí podceňovat, ale je třeba ho co nejdříve řešit. Pokud i vy patříte mezi ženy, pro které je sex tabu, zkuste, než navštívíte odborníka, tyto tipy.

 • Vysaďte prášky.
 • Snažte se co nejvíce uvolnit (například masáží nebo cvičením)
 • Účinnými látkami, které pomohou zvýšit sexuální apetit jsou také zcela přírodní gingko biloba nebo homeopatikum acta racemosa (ploštičník hroznatý). Obojí se dá sehnat v lékárnách.
 • Zkuste akupunkturu.
 • Zejména maminkám od dětí pomohou speciální Kegelovy cviky . Ty třeba na posílení pánevního dna.

Běžné typy na zlepšení:

Červené víno – obsahuje antioxidanty, které příznivě ovlivňují naše zdraví a příznivě ovlivňují mužské a ženské hormony. Připijte si ve dvojici v příjemné atmosféře a v příjemné blízkosti a vaše chuť se Vám zaručeně zvýší. Dávejte však pozor na množství, které může negativně ovlivnit vaše výkony a prožívání.

Banány – obsahují množství draslíku, riáboflavínu a dalších vitamínů. Díky enzymu bromelainu se Vám zvýší i vaše sexuální touha.

Čili – kromě příjemné štiplavkastej chuti Vám výborně prokrví orgány a připraví nevídané zážitky a požitky.

Šlehačka – svým obsahem nenasycených tuků spolehlivě pomáhají vašemu tělu produkovat mužské a ženské pohlavní hormony, které udržují vaše sexuální zdraví a touhu na považované úrovni. Vychutnejte si šlehačku přímo z rozpáleného těla vašeho partnera.

Zlepšete kvalitu života

Vyhýbejte se stresu, nepřejídejte se, dopřejte si dostatek pohybu.   Pokud si chcete užívat sex, musíte si užívat i život.   Nemyslete na věci, které nedokážete vyřešit, nesnažte se zachránit svět a myslete na sebe. Začněte se zdravě stravovat a uvidíte, že i kvalita vašeho sexuálního života půjde nahoru.

Byliny

Maca Přečíst recenzi [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]

Ženšen Přečíst recenzi [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]

Tip: Také můžete zkusit Zerex na zlepšení erekce a libida , nebo jiný podpůrný doplněk.

Okořeňte nebo oslaďte si Váš sexuální život a přiveďte Vašeho partnera do oázy slasti.

3.2/5 - (11 votes)

One Response

 1. CccKa 16. decembra 2015

Zanech svůj názor

TOPlist