predačna ejakulace

Předčasná ejakulace

Předčasná ejakulace je běžným, ale nepříjemným problémem . Podíváme se na příčiny a způsoby léčby tohoto stavu.

Obsah článku

 1. Charakteristika
 2. Definice
 3. Proč vzniká
 4. Léčba
 5. Léky

 Co je předčasná ejakulace?

Předčasná ejakulace znamená, když ejakulace přichází příliš brzy a je to jeden z nejčastějších mužských pohlavních problémů.

Předčasná ejakulace je považována za triviální věc, ale ve skutečnosti to může být příčinou velkého utrpení člověka. Rovněž i partner může být předčasnou ejakulací extrémně frustrovaný. Tento faktor může být významným faktorem při rozpadu manželství.

Předčasná ejakulace je sexuální dysfunkce . Muž není schopen ovládat svůj výron semene v dostatečně dlouhém čase aby uspokojil svou partnerku, pokud samozřejmě ona netrpí jinou sexuální chorobou. Termín ejaculatio ante portas hovor í o velmi těžké předčasné ejakulaci, kdy partner ejakuluje před vniknutím do partnerky. Obvykle muži ejakulují přibližně do jedné minuty po vniknutí do partnerky, přičemž u ní nedochází k dostatečnému sexuálnímu uspokojení.

Jako hlavní příčiny předčasné ejakulace se zvyknou udávat dlouhodobá pauza v sexuálním životě, krátká uzdička a zánět močových cest.

Info
Trpíte předčasnou ejakulací? Je Váš sex pouze rychlovka bez potřebného požitku? Vimax je přírodní lék vytvořen k léčbě tohoto choulostivého problému! Přečíst si recenzi o Vimax [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“] 

Jak často se vyskytuje?

V průzkumu který se dělal ve Velké Británii , se zjistilo, že přibližně 10% mužů má často tento problém, nebo se někdy během života setkalo s tímto problémům. Zjistili jsme, že je to nejčastěji u mladých mužů – což není překvapivé, protože je zde sklon k tomu, že se to věkem zlepší. Muži získávají větší kontrolu nad ejakulací právě jak stárnou a nabírají zkušenosti.

Nicméně průzkum dělán v Evropě v roce 2004 ukázal, že mnoho mužů středního věku stále má tento problém. Naštěstí existují různé způsoby jak to vyřešit, pro všechny věkové skupiny.

Definice

Je téměř nemožné získat přesnou definici předčasné ejakulace , protože to co některé páry považují za uspokojivou délku pohlavního styku, jiní považují za nedostatečné.

V roce 2006 se v průzkumu zjištěno že:

 • průměrná doba ejakulace při mužích s předčasnou ejakulací byla 1,8 minuty
 • v případě normálních mužů trvala v průměru 7,3 minuty

Ale byly tam i muži, který tvrdili, že mají problém s předčasnou ejakulací, ale jejich pohlavní styk před vyvrcholením trval 25 minut. To jasně ukazuje, že lidé mají diametrálně odlišné představy o tom, co je normální.
Současně se v průzkumu zjistilo, že 2,5% mužů nevydrží déle než 90 sekund uvnitř vagíny, což je nepochybně problém s předčasnou ejakulací.

Zkušenosti říkají, že existuje mnoho párů, které považují pohlavní styk, který trvá méně než 20 minut za neuspokojivý a každá ejakulace, která přichází za méně než 10 minut se považuje u nich za předčasnou.

Jak definice pro předčasnou ejakulaci se používá, že je to stav když vy nebo váš partner pociťuje, že k orgasmu přichází příliš brzy.

Záleží na tom?

predačna ejakulace

Ve většině případů na předčasné ejakulaci záleží, protože to dělá lidi nešťastnými a frustrovaní. Ve vážných případech předčasná ejakulace může ohrozit nebo dokonce zničit vztah – jednoduše proto, že kazí život obou partnerů. Někdy je problém tak vážný, že muž nemůže mít sex, protože ejakuluje ještě dříve než vnikne do vagíny . Toto může být přímo devastující pro mužské sebevědomí. Také je to frustrující a nepříjemné pro partnera, zejména v případě pokud se snaží otěhotnět.

 Předčasná ejakulace – Co ji způsobuje?

Mnoho let odborníci tvrdí, že předčasná ejakulace  je způsobena časným začátkem sexuálního života. Jinými slovy muž se v raném věku bál odhalení nebo přichycení a proto musel ejakulovat příliš brzy. Nicméně průzkumy říkají, že mnoho mužů kteří mají předčasnou ejakulaci své první sexuální zkušenosti neměli skoro.

Je třeba však poznamenat, že z evolučního hlediska muži s rychlým vyvrcholením měli s větší pravděpodobností děti. Jinými slovy pokud jste byli jeskynní muž a vyvrcholily jste velmi rychle, měli jste větší šanci, že svou ženu oplodnit a zvětšíte svůj kmen.

Někteří lidé mají tento problém už od počátku svého sexuálního života, dokonce jsme se setkali s případy, že jejich otcové byli stejní. Z toho důvodu se domníváme, že tendence k rychlému dosažení orgasmu [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]  může být i dědičnou záležitostí.
V neposlední řadě i pochyby a úzkost, nebo nervy hrají velkou roli v mnoha případech předčasné ejakulace. Proto mnoho mužů sahá po malém množství alkoholu, který eliminuje stres a tak nedochází k předčasné ejakulaci.  My však alkohol jako léčbu nedoporučujeme.  

Co lze udělat při předčasné ejakulaci?

Předčasná ejakulace a její léčba v mírných případech: pokud máte mírnou předčasnou ejakulaci, to znamená že vydržíte 6 minut a chtěli byste 10 – nemá smysl abyste kvůli tomu navštěvovali lékaře. Tento stav se dá jednoduše vyřešit použitím různých oddialovacích technik na rozptýlení. To znamená soustředit mysl na něco jiného, ​​když cítíte, že vrchol je už blízko. Například můžete přemýšlet nad něčím úplně jiným, což nemá nic společného se sexem [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]  , nebo se můžete štípnout. V Americe je docela běžné, že chlapi přemýšlejí nad baseballu.

Lokální anestetický gel

Někteří lidé se snaží tento problém léčit použitím gelu s anestetickými účinky, který je aplikován na penis těsně před pohlavním stykem. Tento výrobek je propagován jako dobrý způsob jak utlumit sexuální pocity v penisu. My však nedoporučujeme použití tohoto gelu, protože lokální anestetikum, může otupit sexuální pocity iu vašeho partnera. Také můžete chytit alergickou reakci, která je doprovázena svěděním, zarudnutím a bolestivostí.

Kondomy

pepino-long-action-Německý vědci přišli s trošku odlišným přístupem, který nezpůsobuje podráždění vagíny. Říká se tomu kondomy  na dlouhou lásku, které obsahují anestetikum benzokain nebo lidokain. Tyto druhy kondomů se prodávají v mnoha zemích pod různými obchodními názvy.

Několik mužů uvedlo, že vydrží déle pomocí těchto kondomů, avšak stále zde existuje riziko alergické reakce na látky, které kondom obsahuje.

Léčba ve vážnějších případech

Pokud předčasná ejakulace způsobuje značné problémy nejlepší způsob je konzultovat to s odborníkem, který následně nastaví léčbu.

Master-Johnsonová metoda

master-johnson-metoda

Tato metoda léčí drtivou většinu mužů, za předpokladu, že oba partneři mají zájem spolupracovat. Metoda je založena na pevném stisku , kterou vyvinuli americký sexuologové Masters a Johnson . Je to způsob který se používá na převýchovu a trvá několik týdnů až měsíců.
Tento speciální chvat, stisk ruší touhu po vyvrcholení, takže pokud ji na základě přesných instrukcí používají páry po dobu několika týdnů, prodlouží se tím doba kdy dochází k vyvrcholení. Samozřejmě, že je třeba brát na vědomí, že nemůžete čekat zázraky hned po prvním dni.

Co to obnáší?

Každé sezení sestává s přesné instruktáže jak postupovat. Vaše partnerka položí ruku tak,, že její palec je na jedné straně ztopořeného penisu (když jste proti němu, tak palec je blíže k vaší straně). Střední prsty jsou na druhé straně. Ukazováček je těsně nad hřebenem žaludu, zatímco prostřední prst je těsně pod hřebenem.
Když muž cítí, že je blízko před vyvrcholením, řekne to své partnerce a ta pak stiskne jeho penis pevně mezi palcem a ostatními dvěma prsty. Nebojte se je to bezbolestné.

Funguje to?

Viděli jsme mnoho mužů s předčasnou ejakulací, kteří nevydrželi déle než 30 sekund a po několik měsíčním tréninku byli schopni vydržet déle než 30 minut.   Pokud to však nebudete dělat pravidelně a trénovat, účinné to nebude.   Stejně to nefunguje když se o to budete pokoušet sami, jde zde o spolupráci obou partnerů. Nejlepší je pokud vám tuto techniku ​​ukáží odborníci, protože mnoho párů kteří se to snažili naučit z internetu nebo z knihy to nedělali správně a předčasná ejakulace nezmizela.

Naše rada: navštivte profesionála. Například ve Velké Británii existuje mnoho organizací, které se tímto zabývají. Na slovensku Vám může pomoci sexuolog.

 Doplněk stravy

Vimax

vimax 1

Vimax je výživový doplněk zaměřen na zlepšení erekce a prodloužení pohlavního styku, tedy i léčbu předčasné ejakulace. Na trhu je již 15 let a mnoho mužů s ním má pozitivní zkušenost.

Vimax se užívá pravidelně na dlouhodobou regulaci problému s erekcí či předčasnou ejakulací. V jednom balení najdete až 30 tablet, což je přesně dávka na jeden měsíc.

Složení Vimax:

 • Paprika Cayenne, Avena Sativa
 • Ginko biloba, Saw Palmetto

Pokud netrpíte těžkou formou předčasné ejakulace, Vimax vám může přinést prodloužení styku až o několik minut.

Antidepresiva

V posledních letech se ukázalo, že v případě pokud si několik hodin před pohlavním stykem dáte antidepresiva pomáhá to při řešení problémů s předčasnou ejakulací. Skupina antidepresiv které se používají pro tyto účely jsou selektivní inhibitory zpětného vstřebávání serotoninu.

Použití těchto léků se Vám může zdát zvláštní, avšak právě oddálení vyvrcholení je jedním z vedlejších účinků při těchto lécích. Pro většinu mužů je tento vedlejší účinek nechtěný, ale pro muže s předčasnou ejakulací, je vysoce žádoucí.

Antidepresiva, které se běžně používají pro tento účel obsahují klomipramin (Anafranil), fluoxetin (Prozac) a sertralin (Lustral).   Dávejte si však pozor , protože všechno jsou to silné léky, které se nacházejí ve vašem těle dlouhou dobu a mají celou řadu možných vedlejších účinků.   Předtím než se rozhodnete pro tuto alternativu prodiskutujte to se svým lékařem.

V poslední době se rozšířil prodej antidepresiv v barech a na ulici. Opravdu Vám nedoporučujeme pořídit si léky tímto způsobem.
Antidepresiva jsou léky vázané na lekárksy předpis , právě proto, že by Vám mohli potenciálně ublížit.

Léky podávané nosní inhalací

tramadol

V roce 2008 se ve Velké Británii rozjeli velké diskuse, protože firma začala používat velké reklamní tabule, které hovořily o zázraku na potlačení předčasné ejakulace prostřednnictvím nosního spreje.

Ve skutečnosti šlo jen o to, že prostřednictvím spreje se léčiva dostávají rychleji do krevního oběhu, jako u léků podávaných orálně.
Léčivo, které je obsaženo v těchto sprejích se nazývá klomipramin – který se nachází také v antidepresiv. Objevily se i zprávy o sexuálních klinikách, které používají jako léčivo tramadol, látka která se používá zejména proti bolesti.

Myslíme si, že toto není velmi dobrý nápad zejména s ohledem na vedlejší účinky léku, které zahrnují bolest břicha a psychické problémy.
Tramadol je lék příbuzný morfinu a je široce zneužíván lidmi, kteří mají problémy s drogami. Je silně návykový. Tramadol ADC číselníku.

Speciální zařízení na zúžení penisu

V roce 2000 klinika pro léčbu předčasné ejakulace zveřejnila v tisku nového zařízení na potlačení ejakulace.
Bylo vyvinuto v nemocnici svatého Jiří v Londýně a je to kroužek na zúžení, který se dává pod hlavičku penisu po dobu 30 minut každý den. Toto zařízení má za následek, že penis se stává méně citlivým.

Bohužel vynálezcem se dosud nepodařilo zveřejnit výsledky zkoušek ve větším měřítku. Hlavně se nepokoušejte o jakékoli zužování na vlastní pěst. Takový způsob léčby by měl být předepsán pouze odborníkem.

Spuštění nové tabletky do oběhu

dapoxetin priligy

Na lékařské konferenci v roce 2004, byl oznámen vývoj nové pilulky na potlačení předčasné ejakulace, který se měl začít prodávat v roce 2005.
Avšak ani do roku 2013 nebyl licencovaný a uveden do prodeje ve Velké Británii. V roce 2014 se nakonec stal dostupným pro zdravotnictví, ale v USA stále nebyl schválen úřadem pro kontrolu potravin a léčiv.

 • Tento lék se nazývá dapoxetin . Jeho obchodní název ve Velké Británii je Priligy . V podstatě je to lék, který patří do skupiny antidepresiv – které jak bylo uvedeno výše, mají schopnost prodloužit čas mezi sexuálním vzrušením a vyvrcholením. Užívá se orálně ve formě tablet. Dávka je bud 30mg nebo 60 mg.
 • Dávkování záleží zejména na vaší tělesné hmotnosti.
 • Je však důležité, abyste si uvědomili, že priligy není pilulka, která skutečně léčí předčasnou ejakulaci.
 • Tabletku si vezmete několik hodin předtím, než plánujete mít pohlavní styk. S trochou štěstí vám účinek lze vydrží déle než jen jeden den.
 • V některých článcích zveřejněných v Britských novinách se v roce 2010 uvedlo, že je to účinné v 70% případech, ovšem tato informace není velmi pravdivá.
 • Výsledky hodnocení naznačují, že ve skutečnosti pouze 40% mužů uvedlo, že lék jim dal kontrolu nad ejakulací. Stejně lék má mnoho vedlejších účinků ke kterým patří závratě, sucho v ústech, nevolnost, nespavost, bolesti hlavy a průjem.

Avšak pokud máte problémy s předčasnou ejakulací, Priligy stojí za vysoušení. Ve Velké Británii se tento lék předepisuje praktickým lékařem zdarma. Ale i když si v případě soukromého lékaře nebo v jiné části světa budete muset za lék připlatit, jeho cena v posledních letech dost rapidně klesla. Můžete ho získat také přes internet, ale v tomto případě doporučujeme online konzultaci s lékařem. O léku Priligy si můžete přečíst i ADC číselníku.

Léčba pomocí kongnitívnej techniky (přerušovaná metoda)

V roce 2006 se ve Vídni konala konference o sexuální medicíně. Jeden z řečníků, Dr. Mehmed Sungur, mluvil o velmi dobrých výsledcích dosažených při kongnitívnej metodě.
Tato metoda se zaměřuje na řešení problémů s myšlením, které se ukázalo být jako neužitečné. Například muži si myslí, že musí vydržet dokud žena nedosáhne vyvrcholení. Takové myšlení je nejen škodlivé pro muže, ale také nesprávné. Většina žen kromě penetrace dává přednost mazlení, dotykem a orálnímu sexu [wp-svg-icons icon=“point-right“ wrap=“i“]. Tato metoda se také usiluje o změnu chování muže v tom, že se doporučuje, aby masturboval pomocí přerušované technik y, čímž získá větší kontrolu nad nutkáním ejakulovat příliš brzy.

Přerušovaná technika

V tomto případě muž masturbuje sám . Muž je požádán aby začal masturbovat se suchými rukama až do bodu kdy dojde téměř k ejakulaci a pak se zastaví. Tímto způsobem by měl pokračovat třikrát. Na čtvrtý krát je dovoleno, aby přišlo k vyvrcholení. Poté, co dosáhl takovou formu kontroly nad svou ejakulací, může se pokusit masturbovat s mokrýma rukama, aby tím nasimulovat vnitřek pochvy . Postupujeme stejně jako dříve se suchými rukama.

Předčasná ejakulace a jiný pohled

Názory některých odborníků se liší a to hlavně v pohledu na danou problematiku. Jedna část říká že problém máme hledat ve fyzické predispozici jednotlivce, ta druhá spíše v té psychické.

Při fyzické hledáme příčinu jako špatnou stavbu uzdičky nebo jiné akutní onemocnění . Při psychické hledáme původ v neustálém stresu, pracovním tlaku a jiných negativních dopadů na člověka.

Řešení

Jedním z řešení může být i Vimax,, hlavně pro ty, který trpí slabší verzi předčasné ejakulace. Přečíst o Vimax zde [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Existuje několik prostředků jako zamezit nebo zcela předejít předčasné ejakulaci . Záleží však co je příčinou tohoto sexuálního problému. Pokud přišla rázně a nečekaně a předtím nikdy žádné problémy nenastaly, a nebodaj is nějakými dalšími příznaky, je velmi pravděpodobné že jde o akutní onemocnění a třeba jít k lékaři, který určí další postup.

Někteří muži se rodí s kratší uzdičkou. Při vniknutí do pochvy způsobuje uzdička několika násobně větší vzruchy než běžně. Řešením je naříznutí uzdičky , která se následně prodlouží a už nezpůsobuje takové vzruchy jako předtím. Léčba je však několik týdenní, ale je to poměrně účinné řešení problému.

Pomozte sobě i ostatním

Předčasná ejakulace je problém, který trápí opravdu hodně mužů . Je zbytečné se tvářit, že neexistuje a rozhodne se vás netýká. Skutečnost je taková, že kromě vás může mít problém s předčasným vyvrcholením kdokoliv z vašeho okolí. Ať už je to tak nebo ne, nic vám nebrání pomoci mužům, kteří se setkali se stejnou nepřízní osudu jako vy. Stačí, když napíšete, co vás postřehli, jak jste to řešili a jak jste to v průběhu času i vyřešili.

Budeme rádi, pokud se s námi o zkušenosti podělíte v komentářích. Komunikace, je samozřejmě , anonymní.

3.6/5 - (19 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist