impotence

Impotence

impotence

 Nenechte si impotenci rozvinout

Máte problémy v oblasti sexuálního života? Nedokážete uspokojit vaši partnerku a tím pádem ani sebe? Pravděpodobně za to může impotence. Co je to impotence, jaké jsou její příznaky, příčiny a možná řešení se dozvíte v tomto článku.

Co je impotence?

Impotencí se označuje stav, který je charakterizován neschopností dosáhnout erekce, udržet ji nebo z nějakých důvodů nedochází k ejakulaci či k oplodnění vajíčka. Přestože se s pojmem impotence často spojují hlavně muži, je to jev, který se vyskytuje i u žen. V tomto případě je impotentní ta žena, která nedokáže otěhotnět nebo donosit dítě. Z uvedeného vyplývá, že jinak řečeno, impotence je neplodnost a její opakem je potence resp. plodnost.

Jaké jsou příčiny impotence?

Příčiny vzniku impotence nejsou zcela jasné, ale existuje několik faktorů, které přispívají k impotenci. Patří mezi ně fyzické poruchy, ale i ty emocionální, resp. psychogenní. Téměř vždy se impotence spojuje s erektilní dysfunkcí (ED).

Podle The Merck Manual, odhadovaných 50 procent mužů ve věku 40 až 70 let mají nějakou zkušenost s erektilní dysfunkcí (ED). Pochopení nejčastějších příčin může pacienta dovést k možné léčbě.

[wp-svg-icons icon=“bullhorn“ wrap=“i“] Impotence je stav, který ovlivňuje schopnost člověka dosáhnout nebo udržet erekci .

Obsah článku

 1. Co je impotence
 2. Původ impotence
 3. Příčiny
 4. Léčba

Endokrinní původ

Endokrinní systém těla produkuje hormony, které regulují metabolismus, sexuální funkce, reprodukce, náladu, a mnoho dalšího.

Diabetes, tedy cukrovka je příkladem endokrinní nemoci, která může způsobit mužům impotenci. Diabetes postihuje schopnost těla využívat hormon inzulín, poškozuje a ucpává cévy, které se nacházejí také v penisu, což vede ke zhoršení průtoku krve. Kromě toho poškozuje i nervy, což přímo ovlivňuje chování penisu. Všechny tyto faktory mohou přispět k impotenci.

Tip pro Vás
Impotence patří mezi nejhorší nedostatky mužů, kteří chtějí vést sexuální život! EJoy je zde k odstranění příznaků Chcem si přečíst o eJoy [wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]…. 

Impotence a neurologické problémy

Neurologické a nervové problémy mohou zvýšit riziko impotence. Funguje to tak, že mozek přímo komunikuje s reprodukčním systémem, protože prostřednictvím mozku se na sexuální podnět stimulují nervy v penisu. Pokud však není něco v pořádku a nervová dráha je narušena, může vzniknout impotence.

Neurologické poruchy spojené s impotencí zahrnují:

 • Alzheimerova choroba,
 • Parkinsonova choroba,
 • Skleróza multiplex (roztrúsená skleróza),
 • nádory mozku či páteře,
 • mrtvice,
 • temporální epilepsie.

U mužů, kteří byli na operačním zákroku, hlavně urologické části, mohlo dojít k poškození nervů, které mohou způsobit impotenci.

Profesionální cyklisté mohou mít také zkušenosti s dočasnou impotencí. Je to proto, že dlouhodobě a často vyvíjející tlak na zadek a genitálie, znecitliví na jistý čas svalstvo penisu.

Vliv léků na impotenci

impotence léky

[wp-svg-icons icon=“spam“ wrap=“i“] Užívání některých léků může mít vliv na průtok krve, což může vést k ED. Nicméně pacient by nikdy neměl přestat užívat lék bez souhlasu svého lékaře, i když je známo, že způsobují impotenci.

Příklady léků, které mohou způsobit impotenci:

 • alfa-adrenergní blokátory, včetně tamsulosinu (Flomax)
 • beta-blokátory, jako je například karvedilol (Corega) a metoprololu (Lopressor)
 • chemoterapie rakoviny – léky, jako je cimetidin (Tagamet)
 • tlumících centrální nervový systém, jako je například alprazolam (Xanax), diazepam (Valium) a kodein (nachází se v různých značkových léků)
 • stimulující centrální nervovou soustavu, jako je například kokain nebo amfetaminy
 • diuretika, jako je furosemid (lasix) a spironolakton (Aldactone)
 • syntetické hormony, jako je leuprolid (ELIGARD)

 Impotence ze srdce

Srdeční problémy mají vliv na srdce a jeho schopnost správně pumpovat krev do celého těla. Nedostatečné pumpování a zásobování tělo krví, mohou způsobit impotenci. Bez dostatečného průtoku krve do penisu, člověk nemůže dosáhnout erekce.

Ateroskleróza, onemocnění, které způsobuje že cévy zůstávají ucpané může zásadním trvalým způsobem zajistit impotenci. Vysoká hladina cholesterolu a vysoký krevní tlak (hypertenze), jsou také spojeny se zvýšeným rizikem pro vznik impotence.

Životní styl

Aby muž mohl dosáhnout erekce, musí nejprve projít fází vzrušení. Tato fáze je často vyvolána emocionální reakcí. Pokud má někdo emoční poruchu, může mít vážný problém stát se sexuálně aktivním, tedy vzrušeným.

Emocionální podmínky

Deprese a úzkost jsou spojeny se zvýšeným rizikem impotence. Deprese je pocit smutku, ztráta naděje, nebo bezmocnost. Únava spojená s depresí má také vliv na impotenci.

Schopnost podat výkon, resp. jeho neschopnost může způsobit úzkost a ta může být další příčinou impotence. Pokud člověk nebyl schopen dosáhnout erekce  v minulosti, může mít obavy, že nebude moci dosáhnout erekce v budoucnosti. U muže se také může stát, že nedokáže dosáhnout erekce s určitým partnerem. Muž s ED v souvislosti s trémou může být schopen mít funkční erekci při masturbaci nebo když spí, ale není schopen udržet erekci při pohlavním styku.

Impotence a návykové látky

Pokud se u vás objevuje problém s erekcí a máte slabost na některé návykové látky, například tabák, může se stát, že všechno nefunguje tak, jak by mělo, právě kvůli vašemu kouření. Podobně je to i s jinými omamnými látkami, které otupují tělo a také mysl, např. se „slavným“ alkoholem.

Někdy stačí, když alkohol, cigarety a drogy vysadíte. Tělo se tak očistí od škodlivin a je tu šance, že i váš penis bude pracovat tak, jako by pracovat měl.

Věděli jste, že? Impotence v mladém věku

Impotentní jsou čím dál tím více i mladí muži. Velmi častou příčinou je nadváha nebo obezita a sedavý způsob života, kdy kvalita erekce a spermií klesá. Proto nedovolte, aby se z vás stal impotentní chlap v době největšího rozkvětu a snažte se žít zdravě.

 Impotence a její léčba

Existují dva základní způsoby léčby impotence a to buď farmakologická nebo chirurgická . Pro muže s lehkými příznaky impotence mohou být velmi vhodným řešením výživové doplňky jako například eJoy který zlepšuje erekci a sexuální styk. O dalších možnostech léčby si můžete přečíst i zde .

eJoy

ejoy-1Preparát na stimulaci správných funkcí při dosahování erekce eJoy, Vám výrazně pomůže při pravidelném užívání schopnost dosahovat erekci. Pozitivně ovlivňuje také na prostatu, co patří také mezi časté problémy této skupiny mužů.

Obsahuje až 24 tabletek v jednom balení a stačí ho užít přibližně 30-60 minut před pohlavním stykem. Pravidelným užíváním se účinek zlepšuje.

Složení:

 • Maca, Tribulus terrestris, Chilli extrakt, Saw Palmetto
 • L – arginin, citrulin, Vitamíny C a D

Netřeba čekat. Dostupné řešení, na které není nutný lékařský předpis je tu i pro Vás.

Celkový dojem

Impotence může změnit lidský život a mít vliv na jeho sebeúctu. Všimněte si, že stárnutí není jedním z největších příčin impotence . ED není považován za přirozenou součástí stárnutí. Existuje množství zásahů, resp. léčebných postupů, které dokáží eliminovat erektilní dysfunkci a zkvalitnit tak sexuální život.

Vaše otázky a naše odpovědi na impotenci

Jak se projevuje impotence u mužů?

Impotence se projevuje jako neschopnost ztopoření penisu, po sexuálním dráždění, neschopnost udržet erekci, Nemoct ejakulovat a neschopnost oplodnit zralé vajíčko. O impotenci lze hovořit i v případě, že jde o předčasnou ejakulaci. Tedy pokud k ejakulaci přijde dříve než je penis dostatečně vsunutí do pochvy, šance na oplodnění je mizivá.

Jak se projevuje impotence u žen?

U žen se impotence projevuje tak, že žena není schopna počít dítě nebo ho donosit.

Jak se léčí impotence?

Léčba a úspěšnost léčby impotence závisí hlavně na příčiny impotence a od stádia. V těch méně závažných komplikacích může pomoci změna životního stylu, který zahrnuje vysazení návykových látek, alkoholu, drog, zapojení sportu do každodenního života, případně akupunktura. V těžších stádiích jde o chirurgický zákrok, který zlepší průtok krve v penisu nebo se implantuje penisová implantát, který zabraňuje impotenci, resp. pomáhá překonat impotenci.

Pokud máte negativní zkušenosti s projevy erektilní dysfunkce, můžete anonymně vyjádřit svůj názor a pomoci tak dalším návštěvníkům.

4.5/5 - (25 votes)

2 komentáre

 1. petr 30. októbra 2016
 2. petr 31. októbra 2016

Zanech svůj názor

TOPlist