Orgazmus

Orgasmus – rozdíl mezi ženským a mužským?

Orgasmus

Orgazmus

Toto slovo známe všichni. Je výsledkem sexuální stimulace, zpravidla jejím cílem.   Co přesně ale ten „orgasmus“ je?  Co se děje s naším tělem? Je jen jeden nebo existuje více druhů orgasmu? Orgasmus jako příjemné vyvrcholení sexuální rozkoše si určitě zaslouží pár slov.

Obsah článku

  1. Vlastnosti
  2. Pro muže
  3. Pro ženy
  4. Klitorální
  5. Vaginalny
  6. Orgazmus 2.0
  7. Upozornění

 Co se děje při orgasmu

Orgasmus je tělesný proces, který se odehrává na úrovni centrálního nervového systému, čímž se odlišuje od ostatních pohlavních funkcí – ejakulace, oplodnění a ovulace. V momentě, kdy dochází k orgasmu, neurony v našem mozku a v celé nervové soustavě překypují aktivitou . Při sexuální stimulaci se v těle vyskytuje zvýšené množství neurotransmiterů jako jsou dopamin, serotonin, noradrenalin, či různé hormony a další látky. Celková souhra těchto prvků není ještě zcela objasněna, výsledek této aktivity však velmi dobře známe.

Projevuje se pocitem blaha, svalovými křečemi, explozí příjemných pocitů a na závěr se dostavuje uvolnění. Při vší této aktivitě může někdy dojít k přeskakování signálů na sousední neurony, což se paradoxně může projevit jako Pocci bolesti či strachu. Takové případy jsou ale výjimečné. U mužů je zpravidla orgasmus doprovázen ejakulací , u žen se může dostavit zvýšené množství přirozeného výtoku z vagíny. Orgasmus je tedy jakýmsi podvědomým či evolučním nástrojem, který člověka inspiruje k rozmnožování a zachování si své vlastní existence.

 Co se děje při orgasmu s mužem

[wp-svg-icons icon=“bullhorn“ wrap=“i“]Při sexuálním vzrušení je jako první projev lze pozorovat ztopoření penisu. Je to způsobeno tím, že dutinkové tělesa penisu se jako reakce na vzrušení začnou plnit krví, aby tak připravili penis na rozmnožování. U mužů je orgasmus více fyziologického charakteru než u žen.

Krátce před dosažením vrcholu hormonální a neuronová aktivita u muže způsobí zrychlení dechu, někdy i zakalení pohledu, některé svaly ztuhnou a souběžně s přicházejícím ejakulací se penis začne stahovat , což není ovládáno naší vůlí, ale jde o přirozený proces, který má zajistit „pumpování“ ejakulátu se spermiemi do těla partnerky. Takový pokyn přichází přímo z míchy. Zároveň aktivita v mozku spolu s vylučováním hormonů štěstí má za následek momenty radosti, rozkoše a krásné pocity, které proudí celým tělem. Po úspěšném „oplodnění partnerky“ mozek postupně přeřadí svou aktivitu na normální stupeň, napětí těla opadá a dostavuje se uvolnění.

Mužský orgasmus trochu jinak. Bájný bod G u mužů

mužský orgasmus

O tom, že existuje, už se přesvědčil nejeden chlap. Opravdu penis není jediným nástrojem, kterým může muži být způsobena jedinečná rozkoš v podobě kvalitního orgasmu. Stejnou, v některých případech dokonce údajně mnohem větší rozkoš lze dosáhnout stimulací mužského bodu G . Ten se nachází asi 5 cm od análního otvoru . Pokud chce partnerka dopřát muži tuto rozkoš, třeba jít na to opatrně , aby si muž na tento nový pocit zvykl. Je také dobré na prst před zasunutím navléknout kondom a případně použít i lubrikant, aby vše šlo hladce. Tento bod poznáte jako mírné vystupující kuličku sliznice o velikosti oříšku. Po dosažení tohoto bodu už jen třeba zkoušet, jaká stimulace je ta nejpříjemnější pro konkrétního muže.

 Ženský orgasmus

Co prožívá při orgasmu žena

Navzdory některým odlišnostem lze říci, že průběh orgasmu u ženy se velmi podobá tomu mužskému . Po sexuální stimulaci krátce před samotným vrcholem dochází u ženy k výraznému stahování pánevního svalstva a svalstva v okolí vagíny. Je to proto, aby takříkajíc dostala z mužského penisu co nejvíce a zvýšila tak pravděpodobnost oplodnění. I u ženy jsou tyto pocity doprovázeny pocity slasti a radosti , což zaručuje výrazné prokrvení pohlavních orgánů před orgasmem. Výhodou žen je v tomto směru, že orgasmus může trvat déle jako u muže a to až několik minut. Rovněž žena nepotřebuje téměř žádný čas na regeneraci a je v podstatě okamžitě připravena dosáhnout dalšího orgasmu.

 Klitorální orgasmus

Je to orgasmus, který zřejmě většina žen zažila jako první při poznávání svého těla. Dochází k němu stimulací klitorisu , který se nachází na vrchní části vnější vagíny. Důvodem relativně jednoduchého dosažení orgasmu drážděním klitorisu je množství nervových zakončení, které se v něm nacházejí.

Vaginální orgasmus

Žena zpravidla dosáhne svůj první vaginální orgasmus při prvním pohlavním styku. Vstupem mužského penisu do vagíny přichází ke tření o poševní stěny, které se více a více prokrvují, čímž se stimulace ještě více zintenzivní. Takto opakovaně a intenzivnější přenášení stimulace k nervovým zakončením na stěnách pochvy dochází v daném okamžiku k orgasmu jako k přirozené reakci těla na sexuální stimulaci.

Bod G u žen
Kde ho hledat? Existuje vůbec? V současnosti převládá názor, že ano. Konečně, nejlépe je vyzkoušet na partnerce a sledovat její reakce. Bod G najdeme nejlépe pomocí prostředníka jeho zasunutím do vagíny. Nachází se asi 3-5 cm od vstupu do vagíny na její vrchní stěně a připomíná malý oříšek. Jeho stimulaci nejlépe zajistíte, pokud budete prostředníkem provádět pohyby, jako byste k sobě někoho přivolávali.

„bradavkového orgasmus“

Některé ženy mají to štěstí, že orgasmus dokáží dosáhnout i samotnou stimulací bradavek . Může za to obrovské množství nervových zakončení, které se právě na tomto místě nacházejí. Žena kromě toho musí být ale schopná dostatečně koncentrovat svou mysl na sexuální požitek. Takový orgasmus je opravdu možné dosáhnout a správnou stimulací partnerčiných bradavek lze opravdu přivést její tělo k slastným křečím.

 Orgasmus verze 2.0

Dosahovat orgasmus je v zásadě smyslem sexuální aktivity . Při mužích je tento proces z hlediska psychologického podstatně jednodušší jako u žen. U většiny není v zásadě potřeba předehry ani jiných silných stimulačních aktivit. Z hlediska fyziologických procesů však musí přijít souhra několika tělesných aktivit, aby výsledkem sexuálního styku byl orgasmus. Jde hlavně o erekci a její schopnosti ji udržet.

Většina mladých mužů v nových vztazích tento problém nemá. Nicméně v minulosti byli muži na vrcholu své sexuální aktivity kolem 30-tého roku života, přičemž dnes se hranice posouvá i na 25. rok života a nejednou po tomto období začíná aktivita a zdraví upadat.

Faktory jsou různé a celkově to můžeme shrnout špatným životním stylem a stresem , popř. jinými civilizačními chorobami. Tyto faktory způsobují problémy v srdečně-cévní oblasti a v psychice.

Existuje ale několik prospěšných doplňků k léčbě erektilní dysfunkce, které mají vynikající ohlasy a po jejich užívání se u většiny mužské populace dostavuje nová éra sexuální aktivity.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Pro muže

Ejoy Ejoy
Nejnovější přípravek eJoy, který je vyroben v Anglii, Vás okamžitě nakopne k sexuálním výkonem . Přečíst si o přípravku eJoy [wp-svg-icons icon =“arrow-up-right-3″ wrap =“i“] …
Zerex Zerex
Zerex je v Česku dlouholetý reprezentant silné erekce a zvýšeného libida. Přečíst si o přípravku Zerex [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Při ženách je orgasmus ve smyslu jeho dosažení těžší, než při mužích . Ženy vyžadují často větší dávku předehry, fantazií a jiných podnětů aby byly připraveny na soulož. Je to dáno způsobem dosahování orgasmu. Jde o celo tělový a komplexní proces , míchaný z fyziologických a psychologických událostí, které potřebují k vrcholu dosáhnout.

Samotná fyziologická stránka u žen nemá až takové nároky jako erekce u mužů. Jediné co to může z tohoto pohledu narušit je menoapauza , když začíná ubývání hormonů. (Nerovnováha ale může být během celého života, nejen v období menopauzy)

Pro ženy jsou zase navrženy doplňky s bylinkami, které s Ojima složením simulují a regulují hormony v těle, což má za následek zvýšenou chuť na sex.

Pro ženy

Aphrodisia V Aphrodisia V
Aphrodisia V je speciálně navržen přírodní přípravek na zvýšení libida u žen. Podpoří jejich sexualitu i chuť na sex. Přečíst si o přípravku Aphrodisia V [wp-svg-icons icon=“arrow-up-right-3″ wrap=“i“]…

Máte ohledně orgasmu nějaké otázky? Přispějte nimi do diskuse pod článkem, případně na nějaké odpovídejte. Pomůžete tak lze ostatním čtenářům. Diskuse je plně anonymní.

4.8/5 - (6 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist