ženšen

Ženšen – kořen života

Léčivá síla ženšenu

Ženšen, resp. kořen Ženšenu , nazývaný i kořen života“, který je mezi odborností známý spíše jako Všehoj asijský , patří k nejznámějším léčivým rostlinám. Využívá se na   posílení imunitního systému, léčbu ženské a mužské neplodnosti a podporu výkonnosti, jakož i potlačení nádorových onemocnění.  

Ženšen, nazývaný také „Panax Ginseng“ má mnoho odrůd. Mezi ty světově známé patří hlavně Ženšen korejský, Ženšen čínský a Ženšen pravý. Roste převážně v severovýchodní Číně, na východě Ruska a v horských oblastech Severní Koreji. Narůstá do výšky přibližně 30 až 60 cm, má složené listy, jeden list sestává z 3 nebo z 5 lístků, proto se nazývá i Ženšen pätilistý. Květy jsou malé asi 3 milimetrové a uspořádány do vrcholících. Plodem jsou červené peckovice. Pro léčivé účinky se však neshromažďují a nezpracovávají plody, ale kořen Ženšenu.

Obsah článku

 1. Vlastnosti
 2. Účinky
 3. Složení
 4. Ženšenová káva
 5. Co obsahuje
 6. Hodnocení
 7. Upozornění
Tip pro Vás
Hledáte ženšen kvůli zlepšení sexuálních funkcí? Existuje Mnoho kvalitních přírodních preparátů is obsahem ženšenu, které jsou vytvořeny za účelem zlepšení libida a potence. Podívat preparáty na zlepšení libida[wp-svg-icons icon=“arrow-right-3″ wrap=“i“]….

Doporučuje se i při léčbě kašle, chřipky zažívacích potíží, cukrovky a na zvýšení krevního tlaku . Stimulačně působí na centrální nervový systém, zlepšuje pozornost, potlačuje chronickou únavu, deprese, podporuje srdeční činnost a peristaltiku střev, snižuje obsah tuku a cukru v krvi, zlepšuje funkce pohlavních orgánů a léčí impotenci, revitalizuje imunitní systém…

Je považován za jeden z nejlepších léků východní medicíny.

 Udávané vlastnosti látky Ženšen – Panax ginseng:

 • Soubor účinných látek , které se nacházejí v kořeni se souhrnně nazývá ginsenosidy .
 • standardizované extrakty-výtažky ze Ženšenu
 • Odpovídá přibližně 6 násobku komerčního přípravku , s obsahem sušených mletých listů nebo kořene ze Ženšenu.

Účinky

Ženšen je jednou z nejprodávanějších rostlin, protože má mnoho pozitivních účinků na tělo člověka. Využívají ho muži i ženy na různé zdravotní problémy, ale i na hubnutí, lepší spánek a samozřejmě při sexuálních problémech.

Mezi nejdůležitější účinky ženšenu patří:

 • zlepšuje poruchy erekce,
 • stimuluje nervový systém,
 • stimuluje tvorbu hormonů,
 • podporuje plodnost,
 • zvyšuje libido,
 • zlepšuje metabolismus,
 • zlepšuje hojení ran,
 • tlumí bolest,
 • zmírňuje problémy s menopauzou a s menstruačními komplikacemi,
 • přispívá ke kvalitnímu spánku,
 • u onkologických pacientů tlumí únavu a úzkosti,
 • u onkologických pacientů inhibuje tvorbu metastáz nádorů,
 • působí podobně jako antibiotika – má antibakteriální účinky,
 • upravuje hladinu krevního cukru, glykémii,
 • snižuje cholesterol,
 • usnadňuje zvládání stresu,
 • očišťuje tělo od toxinů a zabraňuje vzniku a šíření volných radikálů,
 • adaptogen = má omlazující účinek, nazývá se i rostlina nesmrtelnosti,
 • normalizuje krevní tlak a mnohé další …

Složení:

Obsahuje množství účinných látek. Mezi podstatné složky patří antioxidanty, polysacharidy, peptidy, saponiny, uhlohydráty, glukózu, fruktózu, thiamin …

 • z antioxidantů obsahuje hlavně maltol, kyselinu salicylovou, kyselinu vanilového, které mají omlazující efekt na buňky, snižují riziko vzniku nádorových onemocnění, působí jako detoxikace těla.
 • polysacharid ginsan, který výrazně stimuluje imunitní systém, působí proti únavě tak, že tělu dodává energii a vitalitu.
 • saponiny – nejvýznamnější je saponin ginsenosidy, který disponuje protizánětlivými účinky hlavně v oblasti močové soustavy a zlepšuje stav pohlavního systému. Ginsenosidy je jeden z nejdůležitějších saponinů vůbec a nachází se výlučně jen u Ženšenu pravého.

Panax Ginseng alias Ženšen

Speciální forma Ženšenu, který je obohacen o fermentovanou složku. Díky ní jste schopen přijmout maximální dávku ginsenosidů.

Ty jsou hlavní léčivou složkou Panaxu.

Složení:

 • Stoprocentně přírodní ženšen

Ve formě kávy

Žijeme v éře tržní ekonomiky a ta nám nabízí pestrou nabídku různých výrobků. Výjimkou není ani Ženšen a ten v současnosti můžete přijímat už i ve formě kávového nápoje. Tato forma je dobrou variantou pro milovníky kávy. Kombinace zesílí povzbuzující účinky a vy se budete po ranní kávě cítit svěží jako ještě nikdy.

Ženšen čaj

Kořen Ženšen můžete užívat v různých formách, kromě tabletek, jej můžete také pít ve formě čaje, který je prospěšný pro celkovou životní vitalitu. Kromě toho, že je silným antioxidantem, disponuje povzbuzujícími účinky. Můžete si jej zakoupit v lékárně nebo v prodejnách zaměřených na čaje, jako sypaný nebo porcovaný čaj a to z extraktu Ženšenu nebo v kombinaci s jinými bylinkami (často ve spojitosti se zeleným čajem). Cena se však za 100 gramové balení pohybuje od 12 €.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Ženšen tinktura – připravte si doma

Jednou z velmi silných a účinných forem Ženšenu je tinktura. Můžete si ji koupit v lékárně nebo přes internet, ale pokud si ji připravíte sami doma, máte jistotu, co se v ní nachází. Recept je jednoduchý. Potřebujete suchý kořen Ženšenu, který pomelete v mlýnku, např. v tom na kávu. Odeberete 1 lžíci prášku a zalijete ho s kvalitním silným alkoholem (400 ml). Měsíc nechte odstát na tmavém místě, pokojové teploty. Dávkuje se 20 kapek denně, po dobu 1 měsíc. Pokud jste odpůrcem alkoholu nebo řídíte, namísto alkoholu můžete poučit vodu (1 l).

Doporučujeme: Tinktura je velmi silná, proto se před užíváním raději poraďte se svým lékařem.

Čistá káva Čistá káva
Panay ginseng v podobě kávy dává rannímu osvěžení zcela novou podobu. 
Ženšen čaj Ženšen čaj
Ženšen ve formě čaje je přijatelný i pro ty, kterým forma kávy škodí nebo nechutná.

 Afrodiziaka s obsahem Ženšenu

Preparát Recenze Obsah Ženšenu Obchod
1, Vimax Přečíst recenzi 50 mg Přejít do obchodu
2, Maxxes Přečíst recenzi 60 mg Přejít do obchodu
3, Elixirman Přečíst recenzi 30 mg Přejít do obchodu
4, Vigrax Přečíst recenzi 100 mg Přejít do obchodu

Jak dávkovat Ženšen?

Dávkování Ženšenu samozřejmě závisí na formy. Ženšen a produkty z něj, které jste si zakoupili mají dávkování a užívání uvedené na obalu. Většinou se užívají 2 tablety denně, optimální dávka čaje jsou 2 až 3 šálky denně. Pokud si však čaj připravíte sami doma, nepřekračujte 1 šálek za den. Kávu byste měli pít v maximálním množství 3 šálky, ale ne ve večerních hodinách. Tinktura se dávkuje 20 kapek jednou za den a to tak, že po měsíci si dáte od ní jistý čas pauzu a následně pokračujete v terapii.

 Náš komentář:

Ženšen, podobně jako Maca , je ověřený tisíci let využívání starými čínskými mediky. Ne nadarmo se považuje jako jeden z nejefektivnějších léčiv východní medicíny, který neustále dokazuje, že svým všestranným využitím má stále co nabídnout. Jeho silný účinek je například i s kořenem Maca vhodný k léčbě erektilní dysfunkce. Několika násobně větší obsažení aktivních látek v Panax ginseng předurčuje na maximální využití léčivých sil Ženšenu a to jak pro muže tak pro ženy.

 Ženšen a upozornění:

Ženšen je přírodní produkt a nepodléhá povinnosti registrace léků, je tedy dostupný i bez receptu.

Negativní účinky

 • Pokud užíváte dlouhodobě jiné léky, hlavně ty na stres a srdce, poraďte se s lékařem.
 • Negativní účinky se mohou projevit v kombinaci s kofeinem a Guarany = problémy se srdcem.
 • Většími dávkami při dlouhodobém užívání = bušení srdce, nespavost …
 • Na zašiatku užívání se mohou vyskytnout potíže s trávením, bolest hlavy, problémy se spánkem. Měly by postupně vymizet.
 • Není vhodný pro těhotné a kojící ženy, protože může vyvolat předčasný porod. Při kojení by se povzbuzující látky kardiovaskulárního systému Ženšenu mohli dostat do těla dítěte, kde by způsobily bušení srdce.

Diabetici by měli užívání Ženšenu předem konzultovat s lékařem, protože Ženšen může mírně snižovat hladinu cukru v krvi. Osoby užívající antikoagulancia (léky proti srážlivosti krve, nejznámější je Warfarin) a diuretika (léky na zvyšování vylučování vody) by měly také užívání Ženšenu předem konzultovat s ošetřujícím lékařem.

V SK: Ženšen

Nejčastější otázky na téma Ženšen

Co je to Ženšen a na co je?

Ženšen je jedna z nejznámějších rostlin na celém světě. Známá je hlavně pro své léčivé účinky v reprodukční oblasti muže i ženy a jako životní budič, protože je výborným energetickým dopingem. Podporuje prokrvení intimních oblastí, dráždí libido, zlepšuje erekci a sexuální život, tělu dodává energii a vitalitu, podporuje trávení a metabolismus, je silným antioxidantem a posiluje imunitní systém.

Kde koupit Ženšen?

Ženšen si dnes už prakticky můžete koupit kdekoliv. V kamenné lékárně, v drogeriích, v čajovnách, a samozřejmě i na internetu, kde najdete rozličné formy a také přijatelné ceny.

Jaká je cena Ženšenu?

Cena Ženšenu je různá. Závisí na tom, o jaký Ženšen jde. Zda je to extrakt, zda je to čaj, zda jsou to tabletky. Většinou se prodává jako součást pilulek na podporu plodnosti a erekce v kombinaci s dalšími přírodními látkami (eJoy, Zerex).

Jaký Ženšen je nejlepší?

Nejlepší Ženšen je ten, který je kvalitní. Kvalita Ženšenu se klasifikuje podle obsahu ginsenosidy. Znamená to, že nezáleží ani tak na množství, kolik mg Ženšenu obsahuje daný výživový doplněk, ale o množství ginsenosidů (saponin Ženšenu). Za nejlepší Ženšen se pokládá Ženšen pravý C.A. Meyer, který se sbírá až po 4 či 6 letech.

Jak pěstovat Ženšen?

Pěstování je náročné, ale ne nemožné. Rostlina miluje teplo, takže budete potřebovat skleník a hodně hodně slunce. Odpodrúča se tak 21 až 25 ° C a půda by měla být vlhká tak na 10%, pH půdy 5,5 až 6,5. Používejte organická hnojiva a látku na hubení hub (fungicid).

Mohou Ženšen užívat těhotné a kojící ženy?

Užívání Ženšenu během těhotenství nebo kojení se nedoporučuje, protože může způsobit předčasný porod a narušit vývoj dítěte, ale důležité je tuto otázku konzultovat vyšetřujícím lékařem.

Pokud máte zkušenosti s podpůrnými látkami ženšenu, budeme rádi, pokud se s námi o ně podělíte v komentářích. Komunikace je samozřejmě anonymní.

3.8/5 - (5 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist