Masturbace

Masturbace: otázky a odpovědi

 masturbace

Existuje mnoho bizarních tvrzení o masturbaci, jako například, že způsobuje slepotu, šílenství, akné, či dokonce růst ochlupení. My se pokusíme objasnit fakta a vyvrátit mýty, a tak zodpovědět vaše otázky o tom, co je to masturbace. Úvodem jen tolik, že jde o pravděpodobně o jednu z nejčastěji uplatňovaných sexuálních aktivit na světě.

Doporučujeme! Trápí Vás slabá erekce, snížené libido a sexuální nechuť? EREXAN je skvělý prostředek na eliminaci těchto nedostatků. Chcete-li zlepšit Váš sexuální život, rozhodně si přečtěte recenzi ...

Obsah článku

 1. O masturbaci
 2. Jak masturbovat
 3. Ejakulace
 4. Bezpečnost

Co je masturbace?

Masturbace je aktivita, která zahrnuje   sexuální vzrušení poté, co se dotýkáte svých genitálií  , s cílem dosáhnout sexuální vyvrcholení v podobě orgasmu. Přestože je téma masturbace tabu, dělají to nejen muži, ale i ženy. Může být dělaná samostatně, ale také s další osobou, někomu jinému. V tomto případě mluvíme o vzájemné masturbaci. Nejčastěji se provádí pomocí ruky, ale může být praktikována i prostřednictvím sexuálních hraček.

Je masturbace normální?

Samozřejmě, že ano. Kromě potěšení, které nám přináší, masturbace je výborným prostředkem intimního sebepoznání se. Pomůže Vám zjistit, co máte a co nemáte rádi. Muži mohou použít masturbaci nato, aby se naučili ovládat svůj orgasmus, zatímco ženy mohou zjistit, co jim pomáhá k dosažení orgasmu. Mnoho párů masturbuje spolu a považují to za příjemnou součást jejich vztahu. Někteří lidé to zase nedělají, z mnoha důvodů, nejčastějším je pocit studu, což je v podstatě také v pořádku, protože je to každého osobní volba.

" Jak masturbovat?

Neexistuje žádná správná nebo nesprávná masturbace. Muži to dělají obvykle ručním třením svého penisu. Ženy se obvykle dotýkají svého klitorisu a oblasti kolem pochvy. Klitoris je malý měkký hrbolek (zakrnělý penis) před vstupem do pochvy, je velmi citlivý a jeho stimulace a dotýkání Vám dopřejí skvělý pocit a sexuální rozkoš. Mnoho žen potřebuje stimulovat právě klitoris, aby dosáhly orgasmu během sexu, nebo během masturbace.

Co je ejakulace?

Ejakulace  je proces, který nastává u muže při dosažení orgasmu. Je to tekutina, která vyvěrá nebo vystřikuje z vrcholu penisu. Obvykle jde o tekutinu v množství 5 ml, ale někdy i více, zejména v případě kdy člověk neejakuloval delší dobu. Ejakulace, kromě spermií obsahuje také mnoho vitamínů a minerálů. Za předpokladu, že jde o zdravého muže, je ejakulace jednou z nejzdravějších tekutin vůbec. Zajímavostí je, že ženy mohou také ejakulovat, ale je to méně častý jev než u mužů. V tomto případě říkáme, že žena dosáhla mokrý orgasmus.

 Je masturbace bezpečná?

Určitě ano. Masturbace nezpůsobuje slepotu, šílenství, nebo akné a ani vám nenarostou chlupy na dlaních. Podobnými srandičky jste se možná již střely, ale nemusíte se obávat, není to pravda. Při masturbaci neexistuje žádné riziko otěhotnění nebo chycení nějaké sexuálně přenosné choroby, ačkoli existuje riziko infekce, pokud se dotknete infikovaných genitálií někoho jiného a pak svých vlastních. Je to proto, že infekce může být přenesena prostřednictvím infikovaných spermií nebo vaginální tekutiny.

Riziko infekce se zvyšuje, pokud při masturbaci používáte zdravotně závadné sexuální hračky. Sexuální hračka , se rozumí, jakýkoli předmět, který je používán při sexu, ať už byl navržen pro tento účel nebo ne. Proto je důležité udržovat sexuální hračky vždy čisté. Pokud s někým sdílíte sexuální hračky, důkladně je před každým použitím omyjte a nezapomeňte na ně nasadit kondom. 

Můžem se zranit při masturbaci?

Je nepravděpodobné, že byste sami sobě způsobili zranění, i když se to úplně nevylučuje. Pokud masturbujete příliš hrubě resp. máte to rádi na tvrdě, mohou se vyskytnout řezy nebo podlitiny. Muži se často-krát obávají o to, zda si mohou zlomit penis. Tato věc je velmi vzácná a dochází k ní pouze tehdy, když je ztopořený a obvykle někdo jiný ním prudce otočí.

Má masturbace vliv na množství spermií?

Masturbace nemá žádný negativní vliv na schopnost člověka produkovat spermie. Ba naopak, častá masturbace a dosahování orgasmu vede k lepší spermatogenezi (tvorbě spermií). Spermie jsou stále čerstvé, nové a tím pádem i kvalitní.

Můžem masturbovat příliš mnoho?

Masturbace je neškodná, ale když ji vykonáváte příliš často, můžete ucítit bolest. Pokud to muži dělají příliš často v krátkém sledu, může dojít k otoku penisu, nazývaným též edém, který se vytvoří kvůli tekutinám v tkáních. Otok však zmizí během jednoho nebo dvou dnů. Jinak masturbovat můžete kolik jen chcete. Dávejte však pozor, protože je návyková a může zasahovat do vašeho života (zanedbávání práce). V tomto případě se poraďte s odborníkem.

Rychlá fakta o masturbaci

 • masturbace patří mezi nejzdravější aktivity člověka a to jak pro fyzické tak pro duševní zdraví,
 • tlumí menstruační potíže,
 • snižuje stres, uvolňuje tělo a mysl,
 • přispívá ke kvalitnímu spánku,
 • stimuluje tvorbu hormonů štěstí,
 • léčí sexuální problémy (erektilní dysfunkce, sexuální strohost …),
 • je to forma sexuálního styku, který mohou praktikovat páry i během těhotenství,
 • spalují se při ní kalorie,
 • oficiálně patří mezi specifickou formu kardiovaskulárního cvičení, tedy posiluje srdce.

Pokud znáte nějaké mýty o masturbaci, můžete se s nimi podělit v diskusi pod článkem. Následně můžeme zjistit, zda jde opravdu o mýtus, nebo je to fakt založen na pravdě.

4.7/5 - (10 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist