Prostanax

Trápení s prostatou ale nezhoubné zvětšení prostaty patří mezi problémy většiny mužů v pokročilém věku. U někoho se mohou projevovat dříve a k někomu nemusí vůbec přijít. Co je ale důležité v obou prípadoch- prevence .   V prvním a neposlední řadě je třeba navštívit lékaře, ale pokud se ukáže, že jde o nezhoubné zvětšení  , Vaší pomocí může být například i přípravek jako Prostanax .

Více než 50% mužů po 50tom roku života trpí tímto problémem, po 65tom roce života dokonce až 75% mužské populace. Projevuje se různě.

Obsah článku

 1. O prostatě
 2. Charakteristika
 3. Složení
 4. Výhody a nevýhody
 5. Cena a balení
 6. Hodnocení
 7. Upozornění

 Co je to prostata a proč Vás může trápit?

Prostata je žláza v lidském mužském těle, která se nachází před konečníkem a obepíná močovou trubici. Její poloha je těsně pod močovým měchýřem (orgán který uskladňuje moč), proto na něj nepříznivě při svém zvětšení ovlivňuje. Je to žláza výhradně mužského pohlavního systému . Zvětšení může být zapříčiněno nadměrnou produkcí tzv. dihydrotestosteronu , který se vyskytuje ve zvýšeném množství právě u starších pánů. Stimuluje růst buněk prostaty a tím zapříčiní její celkové zvětšení. Tehdy se začnou projevovat příznaky zvětšené prostaty .

Příznaky potíží s prostatou:

 • Časté nutkání močit, a to zejména v noci
 • Malý nebo přerušovaný proud moči
 • Namáhavé a příliš zdlouhavé močení
 • Pocit neúplného a neuspokojivého vyprázdnění močového měchýře
 • Odkapávání po močení
 • Problémy se sexuálním životem

 Prostanax

Prostanax je volně prodejný výživový doplněk pro podporu zdraví prostaty, založený na přírodní bázi. Od ostatních výživových doplňků na podporu zdravé prostaty se nějak výrazně neliší, složení má velmi podobné jako většina z nich. Nelze však zakoupit v lékárně, pouze na oficiálním webshopu.

Výrobcem je poměrně známý výrobce tablet na podporu potence a erekce Zerex . Stojí za nimi společnost Active Life , která na našem i zahraničním trhu působí již déle, a můžete na ni najít různé recenze či hodnocení.

Prostanax je oficiálně zaregistrován jako doplněk stravy a splňuje všechny podmínky pro jeho prodej na našem trhu. Proto co se týká důvěryhodnosti přípravku, nemusíte se obávat.

 Složení

 • Saw palmetto

(Serenoa plazivá – trpasličí palma) působí příznivě na správnou funkci prostaty, močového ústrojí. Užívali ji prý už i indiáni a doporučuje se při péči o prostatu. Pomáhá k přirozenému močení a udržení proudu moči. Příznivě působí i na zachování reprodukční schopnosti a současně podporuje růst vlasů. Pozitivně ovlivňuje i mužské pohlavní hormony. Zároveň přispívá k prevenci zánětů prostaty. Obsah extraktu ze saw palmetto má v sobě volné i esterifikované mastné kyseliny (např. Kyselinu palmitovou, myristové, či jiné.), Steroly. Na jeho zdraví prospěšných účincích se tedy podílejí i mastné kyseliny, ai steroly obsažené v extraktu.

 • Kopřiva dvoudomá

Působí protizánětlivě a napomáhá při udržení správné funkce močového ústrojí. Pozitivně ovlivňuje vylučovací funkci ledvin i funkci močového ústrojí. Je to bylina, kterou můžete najít iu nás na Slovensku. Extrakt z kořene má močopudný účinek. Obsahuje látky jako karotenoidy, flavonoidy či organické kyseliny. Má dezinfekční účinek na močové cesty, a často bývá součástí urologických čajů. Udržuje zároveň Vaši vitalitu a má osvědčené příznivé účinky na játra, čímž současně příznivě ovlivňuje i krev.

 • Zinek

je důležitá složka pokud chcete udržet prostatu ve správné kondici. Pomáhá k udržení správné hladiny testosteronu v krvi. A to tak, že napomáhá při blokování testosteronu na dihydrotestosteron, což ovlivňuje zpomalení růstu buněk prostaty. Svým příznivým účinkem na udržování testosteronu v krvi má blahodárné účinky na mužskou plodnost. Užívat by ho měli především které mají stále sedavé zaměstnání, kde v případě nárazového fyzického zatížení může nezdravě klesat hladina testosteronu . Doporučená dávka zinku je 10 mg denně. Pohlavní mužské tkáně přirozeně zinek obsahují ve zvýšeném množství a jeho pokles může být snadno příčinou různých i fyziologických změn. Hladina zinku v našem organismu je ovlivněna zejména naší výživou, užíváním alkoholu, kouřením, někdy i některými dietními opatřeními.

Další složení:

 • Obal tobolky je tvořen látkou zvanou želatán – zlepšuje polykání a vstřebatelnost.
 • Barvivo je oxid titaničitý
 • protispékavá složky hořečnaté soli mastných kyselin

Dávkování

Užívá se jedna tableta. Prostanaxu denně, přibližně ve stejnou dobu. Tablety by měly být užívány po jídle. Tabletu třeba spolknout vcelku, Necucat, a zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Délka léčby
U každého může být dostavení se účinků Prostanaxu individuální , na základě jeho psychického a fyzického stavu. Podle recenzí jsme našli nejrychleji účinky od dvou týdnech po začátku užívání.

Délka léčby je individuální záležitostí, i podle původu, závažnosti a průběhu jeho onemocnění, není tedy časově omezená. Více informací získáte u svého lékaře.

Zvětšení prostaty je ale chronickým dlouhodobým onemocněním, proto se Prostanax musí užívat pravidelně po delší dobu. Pravidelnost užívání léčiva zajišťuje jeho úspěšnost léčby, proto není dobré Prostanax vysazovat.

Pokud byste měli pocit, že lék je neúčinný, a vše problémy se komplikují, kontaktuje svého lékaře.

Účinky:

 • normalizuje funkce prostaty
 • optimalizuje fungování močové soustavy
 • normalizuje reprodukční schopnost
 • podporuje i růst vlasů

 Výhody:

 • vysoce koncentrované složení
 • produkt na přírodní bázi
 • laboratorní testován, schválen doplněk výživy

Nevýhody:

 • Nepřispívá něj pojišťovna
 • Vyšší cena než je u ostatních výrobků tohoto typu
 • Pouze jedna velikost balení
 • Nelze zakoupit v lékárně

Cena a balení

Prostanax se prodává pouze v 1 velikosti balení – 60 kapslí.

Na zakoupení ho najdete jen na oficiální stránce .

1 balení (60 kapslí) – 630 kč (pro aktuální cenu klikněte sem)

 Hodnocení

Prostanax je klasický výživový doplněk , který můžete užívat i jako prevenci proti zvětšené prostatě, ale i na potlačení jejích příznaků, pokud jde o nezhoubné zvětšení. Navzdory užívání ale třeba pravidelně navštěvovat lékaře, nakolik Prostanax neléčí , pouze pomáhá překonat nepříjemné doprovodné příznaky. Jeho cenová kategorie není zrovna nejvýhodnější, co se týče trhu s podobnými přípravky, ale pochází od ověřené společnosti. Proto radíme informovat se io jiných přípravcích tohoto druhu a rozhodnout se na základě osobní preference .

 Upozornění a vedlejší účinky

Doplněk stravy je určen pro osoby starší osmnácti let.

Tak jako téměř všechny výživové doplňky, i Prostanax může mít zatím nepoznané nežádoucí účinky, které se nemusí projevit u každého.
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete Prostanax. Prostanax pomáhá udržovat zdravou prostatu, ale neléčí zvětšení. Proto doporučujeme v pravidelných intervalech i při užívání léčiva navštěvovat lékaře.

Jiné léky a Prostanax

Vzájemné působení s jinými léky není známo.
Proto užíváte nebo jste v nedávné době užíval, případně pokud plánujete pravidelně užívat další léky, poraďte se prosím se svým lékařem nebo lékárníkem. Účinky Prostanaxu se s účinky jiných léků mohou ale nemusí ovlivňovat.

Prostanax a jídlo a nápoje

Tablety se užívají po jídle, jeden krát denně (například po snídani či obědě), spolknout vcelku a zapít dostatečným množstvím tekutiny. Při užívání se nevylučuje se konzumace žádné potraviny.

Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy.

Těhotenství a kojení.

Tento přípravek není určen pro ženy.

Vedení vozidel a obsluha strojů

Prostanax nemá žádný vliv na schopnost řídit nebo obsluhovat stroje.

Přípravek uchovávejte mimo dohled a dosah dětí. Tento přípravek nevyžaduje žádné zvláštní podmínky uchovávání.

Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti, uvedené na obalu (vyhľajate zkratku EXP). Doba použitelnosti se vztahuje na poslední den v měsíci uvedeném na Vašem balení.

Nelikvidujte (žádné) léky odpadních vod a ani domácího odpadu. Nepoužitý přípravek vraťte prosím do lékárny. Tato opatření pomáhají chránit životní prostředí.

Nepoužívejte tento přípravek pokud jste přecitlivělí nebo alergičtí na léčivou látku, případně jiné položky ze složení.

5/5 - (1 vote)

Zanech svůj názor

TOPlist