Frenuloplastika

Plastická operace pro uzdičku

Frenuloplastika jako pojem vám zřejmě nic neříká. Pokud jste se s ní nikdy nesetkali, ať už v rozhovoru, na internetu nebo na vlastní kůži, bude třeba, abyste pochopili význam frenuloplastiky nebo i frenulotómie. Z názvu vám je zřejmě jasné, že půjde o jistý chirurgický zákrok. Pokud však zmíníme  mužská obřízka , určitě víte alespoň přibližně, o čemž bude v tomto článku řeč.

Obsah článku

  1. Co je frenuloplastika
  2. Pro koho je určená
  3. Po operaci
  4. Cena
  5. Úspěšnost a komplikace
  6. Zkušenosti

Nezaměňujte ale frenuloplastiku s obřízkou, protože to není tak úplně stejná věc. Obřízka je odstranění předkožky. Při frenuloplastice obřízka zůstává tam, kde má. Více se o ní dočtete níže.

Co je to frenuloplastika?

Aby bylo zcela jasno, frenuloplastika je úprava krátké uzdičky na penisu. Může to znít velmi nepříjemně, až bolestně, ale jde o  celkem běžný zákrok.  Během něj se chirurgicky upravuje příliš krátká uzdička, která může působit problémy během sexuálního styku.

[wp-svg-icons icon=“bullhorn“ wrap=“i“]Uzdička se latinsky řekne frenula, z čehož pochází i zákrok na její upravení, frenuloplastika nebo frenulotómia. V tomto případě se jedná o uzdičku na penisu, ne o uzdičku pod jazykem.

Krátká uzdička nezpůsobuje při každodenním životě žádné problémy, vše se odhalí až při ztopoření pesnisu. Pro muže, kteří už nechtějí bojovat s nepříjemností, dokonce až bolestí, musí podstoupit strašidelně vypadající proceduru.

Jak probíhá

V případě, že má muž zájem podstoupit obřízku, stačí zajít k urologovi. S ním byste měli probrat detaily a následně se dohodnout, kdy zákrok podstoupíte. Vše probíhá v lokální anestezii, tedy po celou dobu budete při vědomí, ale není se čeho bát. Po aplikací anestetika pomocí tenké jehly nebudete v oblasti penisu nic cítit.

Pak se může projít k samotnému zákroku. Uzdička se horzontálne prořeze, aby již nezpůsobovala žádné problémy. Vzniklá rána se sešije tak, jako každá jiná otevřená rána. Moderní zařízení používají i vstřebatelné materiály, takže už nemusíte jít na vyjmutí stehů. Jednoduše se rozloží a nezůstane z nich nic.

Po zákroku může jít pacient ihned domů. Stačí, když si ránu bude potírat antibakteriálním krémem nebo mastí. Pokud se během hojení nevyskytnou žádné problémy, stačí přijít na kontrolu o týden.

Zákrok trvá přibližně 30 minut a rána se hojí dva týdny.

Pokud se urolog ujistí, že vše je v pořádku, frenuloplastika byla úspěšná a můžete pokračovat ve svém běžném životě bez nepříjemných pocitů a bolestí.

Viz video ze zákroku

Pro koho je určena

Možná se sami sebe ptáte, zda skutečně potřebujete frenuloplastiku. Inu, pokud během sexuálního styku nepociťujete bolest a nemáte problém s předčasnou ejakulací, nemusíte si s frenulotómiou dělat starosti.

Pokud se u vás vyskytly výše vyjmenované problémy, určitě byste frenuloplastiku měli zvážit. Určitě vám usnadní život. Skutečně se jedná o běžný a jednoduchý lékařský zákrok. Pokud se svěříte do rukou odborníků, nehrozí téměř žádné komplikace. To je dobrá zpráva zejména pro pány, kteří se při pomyšlení, že jejich penis by měl podstoupit něco podobného, ​​setřesou hrůzou.

Čili pokud máte s uzdičkou skutečné, ať už menší nebo větší problémy, čím dříve půjdete na její úpravu,   tím dříve si můžete začít užívat plnohodnotný sex.  

Nemyslete si, že zákrok je pouze pro dospělé.  Mohou ho podstoupit i malí chlapci. 

Po operaci

Není to nic hrůzostrašné. Stačí se řídit několika jednoduchými radami a po třech týdnech by mělo být vše v pořádku.

Klíčová je hygiena. Pečujte o jizvu, která po zákroku vznikla. Natírejte ji vhodnými mastmi, například lékařskou vazelínou nebo sterilním sádlem. Dopřejte si heřmánkové lázně. Nepodceňujte péči o svůj penis alespoň tři týdny.

Pokud je vše v pořádku, začít se sexuálním životem můžete už po třech týdnech.

Cena zákroku

Záleží na tom, kde se rozhodnete podstoupit operaci. Můžete si vybrat operaci u lékaře v nemocnici. V takovém případě zákrok platí pojišťovna. Je však možné, že takto delikátní záležitost byste raději svěřili do rukou soukromému lékaři. U něj zaplatíte přibližně 6000 kč. Je možné, že se cena v jednotlivých zařízeních bude lišit a narazíte na levnější, ale i dražší zařízení.

Veřejná nemocnice versus soukromá praxe

Nikde není zaručeno, že zákrok bude proveden lépe v soukromé klinice. Jisti si však můžete být tím, že péče o pacienta bývá o něco vyšší. Před zajednaním si zákroku v nemocnici nebo v soukromé klinice si však zjistěte veškeré informace, které byste měli vědět. Přečtěte si recenze, zkušenosti uživatelů a hodnocení jednotlivých zařízení.

Úspěšnost a komplikace

I když je frenuloplastika velmi jednoduchá a běžná, vždy se může stát, že se něco pokazí. Nestává se to často, ale třeba se mít na pozoru.

Nejhorším případem je zřejmě to, že bolest při erekci a sexuálním styku nezmizí. To znamená, že frenuloplastika nebyla úspěšná a s největší pravděpodobností se musíte vrátit zpět pod skalpel.

Někdy nestačí ani frenulotómie a muž musí podstoupit už na začátku zmíněnou obřízku. Tak se zcela zbavíte předkožky.

Další komplikace jsou například:

  • pooperační otoky a bolesti
  • otoky
  • zvýšené krvácení
  • jizvy po stezích, které se samy nerozloží

Zkušenosti pacientů

Na internetu najdete množství diskusních fór, ve kterých se dočtete, jak frenulotómiu snášeli a snášejí ostatní muži.

Mezi spokojené pacienty patří například i Karel, který napsal:

Byl jsem na plastice uzdičky v Brně, operace mi výrazně pomohla a jsem velmi velmi spokojen, doporučuji všem, měl jsem obavy, ale spokojenost je velká, vděčný Karol.

Najdou se však i negativní zkušenosti, které byly hned na fóru řešené s odborníkem:

Dobrý den přeji, chci se zeptat, podstoupil jsem frenuloplastiku. Při erekci vím protáhnout předkožku jen ručně, za žaludem se nahromadí předkožka, trošku se mi tam táhne kůže, cítím mírnou bolest. Nevím jestli tak můžu mít kvalitní sex, nebo zda potřebuji obřízku? Po správné frenuloplastike by se mi měla předkožka sesunout více do hladka?

To znamená, že pokud máte po frenuloplastike problém, třeba ihned komunikovat s ošetřujícím lékařem a nenechávat si to pro sebe.

Máte zkušenosti s frenuloplastikou? Byli jste spokojeni nebo nespokojeni? Podělte se s vašimi zkušenostmi v diskusním fóru pod článkem, abyste tak pomohli i dalším mužem hledajícím odpovědi. Diskuse je anonymní.

4.2/5 - (4 votes)

Zanech svůj názor

TOPlist